VREDI PROBATI
Ova hrana će vam pomoći kod problema sa stomakom!
Mučnine, povraćanja, prolivi, zatvor i druge probavne smetnje javljaju se i kod žena i kod muškaraca, s tim što su češće kod pripadnica lepšeg pola. Čak šest puta češće se javljaju kod žene nego kod muškaraca. Pomozite sebi, otklonite bol!
Papaja
Često se koristi u lečenju probavnih smetnji poput nadutosti, gasova, proliva i gorušica. Papajin enzim, papain, razgrađuje hranu koja može uzrokovati iritaciju želuca. Pola natanko naseckane papaje mnogo će vam pomoći.
Jabuke
Ovo jesenje voće odlično je u lečenju bolova u stomaku, jer je bogato enzimima i topivim vlaknima koji pomažu u otklanjanju iritacije želuca uzrokovane hranom, a kao bonus jabuke i snižavaju holesterol. Ako imate osetljivi želudac najbolje ih je konzumirati pečene.
Stomak | Foto: foter.com
Cimet
Ovaj začin može da pomogne kod celog niza probavnih smetnji, od jutarnje mučnine do proliva i gasova. Ovaj začin možete konzumirati tako da ga pospete po jabukama, bananama ili ga možete staviti u biljne čajeve poput kamilice ili čaja od đumbira. Možete napraviti i čaj od cimeta: dodajte pola kašičice cimeta u jednu šoljicu vruće vode i pustite da odstoji pet minuta pre konzumiranja.
Đumbir
Ako ste imali probavnih smetnji, sigurno vam je neko rekao da je đumbir odličan u uklanjanju bola u stomaku. Preporučuje se i za otklanjanje mučnina i upala.
Menta i timijan
Obe biljke stimulišu probavni sistem i hranu polako guraju kroz probavni trakt. Konzumiranjem čaja od mente ili timijana možete pomoći u otklanjaju grčeva u stomaku i pritiska zbog gasova i nadutosti.
Semenke kima
Ove semenke čine čuda u poboljšanju probavnog sistema i otklanjanju gasova i nadutosti. Dodajte jednu kašičicu semenki kima u jednu šoljicu prokuvane vode. Prekrijte i ostavite da odstoji deset minuta. Popijte tri šoljice dnevno ovog napitka dok vam ne bude bolje. Isti efekat postići ćete i žvakanjem ovih semenki.
Obični krekeri
Ako niste alergični na gluten, obični krekeri uvelike mogu pomoći kod problema s varenjem, jer imaju mali postotak vlakana i lako ih je variti.
Nema komentara za ovu vest.
Molimo čitaoce alo.rs da se prilikom pisanja komentara pridržavaju pravopisnih pravila.
Strogo je zabranjeno lažno predstavljanje, tj. ostavljanje lažnih podataka u poljima za slanje komentara.
Komentari koji su napisani velikim slovima neće biti odobreni.
Redakcija alo.rs ima pravo da ne odobri komentare koji pozivaju na rasnu i etničku mržnju i ne doprinose normalnoj komunikaciji između čitalaca ovog portala.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije alo.rs.
Administratorima se možete obratiti ovde: online@alo.rs