alo.rs

MONDIJAL 2014

Amerika na "mišiće" dobila Ganu!

Autor: P. Milovanović | 16.06.2014 - 23:43:00h | Komentara: 1

Izuzetno uzbudljiv meč na "Das Dunasu" odigrale su Amerika i Gana (2:1). Klint Dempsi je doneo prednost SAD golom u 30. sekundi, što je bio nagoveštaj spektakla. U drugom poluvremenu "crne zvezde" su bile bolje, izjednačenje je stiglo u 82. minutu. Ipak, nije se dugo čekalo na odgovor Amerikanaca. Bruks je glavom zatresao mrežu i doneo tri velika boda četi Jirgena Klinsmana.

90+5' - KRAJ! Amerika je uspela da upiše tri zlata vredna boda na startu grupe G. SAD i Nemačka imaju po tri boda, Portugal i Gana su bez bodova,

86' - GOOOL! Bruks je glavom zakucao loptu u mrežu Gane. Kakav meč, tek što je afrička selekcija došla do poravnanja rezultata, četa Jirgena Klinsmana stiže do prednosti.

82' - GOOOL! Andre Ajev je strelac. Fantastična akcija "crnih zvezda". Asamoa Đan je šmekerski udario "štiklu" Ajevu, koji je rutinski spoljnim delom stopala poslao loptu u mrežu Amera.

39.760 navijača nalazi se na stadionu "Das Dunas", čiji je kapacitet 45.000 mesta.

80 ' - Konačno je i Amerika pripretila. Kapiten Demspi je "razbudio" uspavanog Kvarasija.

66' - U drugom poluvremenu na terenu postoji samo jedan tim - Gana! Nastavljaju se napadi "crnih zvezda" i samo je pitanje trenutka kada će Hauard kapitulirati.

59' - Izmena u redovima "crnih zvezda". Iz igre je izašao Džordan Ajev, umesto njega na terenu je Kevin Prins Boateng.

55' - Kakve dve šanse za Ganu. Prvo je pravu "bombu" ka golu Hauarda uputio Muntari, a samo par sekundi posle toga Đan je glavom sa tri metra prebacio gol.

52' - Atsu je "tukao" levicom, ali je lopta otišla daleko preko gola.

49' - Nastavak meča protiče u otvorenoj igri obe reprezentacije.

45+5' - Gotovo je prvo poluvreme. U samom finišu je Gana preko Ajeva imala fantastičnu priliku da poravna rezultat, ali je napadač "crnih zvezda" očajno reagovao.

45' - Prvo poluvreme je produženo čak pet minuta zbog brojnih prekida.

Klint Dempsi

Munja: Klint Dempsi | Foto: Profimedia

31' - Dempsiju stradao nos. Veliki broj duela na sredini terena, rezultovao je oštrim startom igrača Gane, koji je Dempsiju razbio nos.

21' - Kakav peh za Amerikance. Napadač Žozi Altidor se sam povredio, i za njega je ovaj meč završen. Stradala je zadnja loža.

13' - Oslobodila se Gana početnog pritiska Amerike, i u nekoliko navrata je pripretila preko braće Ajev.

1' - GOOOL! Nije se pošteno ni zakotrljala lopta, a Amerika je povela preko iskusnog Klinta Dempsija.

Brazil 2014 logo

SASTAVI:

GANA: Kvarsi, Opare, Mensah, Asamoa, Boj, Atsu, A. Ajev, Muntari, Dž. Ajev, Rabiu, Đan.

AMERIKA: Hauard, Besler, Bizli, Kamerun, Džonson, Bredli, Bedoja, Džons, Bekerman, Dempsi, Altidor .

• GrandMaster Vreme: 17.06.2014 03:46h

realno nije Amerika dobila na misice, nego su ovi Ganci dali pogodak na misice i sirovu snagu, igrali su previse grubo, sve u svemu ruzan fudbal s njihove strane ravan ragbiju... igrali su na foru da povrede po cenu zutog kartona pa i crvenog sto im je polazilo za rukom... ovo je mesarska utakmica sa mnogo faulova... Ameri odigrali dobro, moglo je biti i vise golova, al bolje glavu sacuvati i ne povrediti se za sledece dve tekme.