alo.rs

GRUPA F

Argentina se provukla: Mesi, a ko bi drugi?!

Autor: S. R. | 21.06.2014 - 19:54:00h | Komentara: 0

Reprezentacija Argentine savladala je minimalnim rezultatom Iran - 1:0 (0:0), u okviru drugog kola grupe F na Mondijalu.

Na alo.rs ste mogli u tekstualnom prenosu da ispratite ovaj meč.

Kraj utakmice, Argentina je slavila rezultatom 1:0 i obezbedila plasman u osminu finala Modnijala.

90' GOOOOOL! Mesi, a ko bi drugi! Trenutak nepažnje u odbrani koštalo je Irance velikog boda - Mesi je pronašao sebi prostor za šut sa 18 metara, lopta je završila u mreži.

83' Argentina je prebacila težište igre na polovinu Irana, tačnije, u šesnaesterac, ali još nije stvorila priliku.

70' Dedžagah jei imao najbolju priliku da utakmici! Romero je odbranio nemoguće, tako da je Argentina u poslednjih deset minuta saterana u mišju rupu. Iran je trenutno bliži vođstvu od južnoameričke ekipe.

65' Kako stvari stoje, teško će ovde Argentina doći do pobedonosnog pogotka. Istina je da Mesi i drugovi pojačavaju pritisak, ali vremena je sve manje, nervoza raste...Milorad Mažić

Milorad Mažić u akciji dok Mesi izvodi slobodnjak| Foto: Profimedia

53' Gaće su se dobro natopile znojem "gaučosima" kada se Reza našao sam oči u oči sa Romerom, koji je jedva zaustavio njegov šut glavom.

50' Zabaleta je prvi pokušao u nastavku igre da matira Irance, njegov šut je otišao tik pored stative.

19:03 Počelo je drugo poluvreme.

Na odmor se otišlo bez prednosti - 0:0.

Milorad Mažić

No, no... : Milorad Mažić objašnjava Irancu Rezi da mu više neće tolerisati oštre startove | Foto: Profimedia

35' Iranci za sada dobro čuvaju svoj gol, Argentina ima problem da probije bunker protivnika.

14' Uvodni minuti protiču u terenskoj inicijativi "gaučosa". Mažić, za sada, nije imao problema, kada je reč o diskutabilnim odlukama. Prvu malo ozbiljniju šansu imao je Iguain, ali je golman Irana bio brži od napadača Napolija.

18:00 Utakmica je počela.