alo.rs

MONDIJAL 2014

Belgija preokretom protiv Alžira do tri boda na startu SP!

Autor: P. Milovanović | 17.06.2014 - 18:03:00h | Komentara: 0

Fudbalska reprezentacija Belgije pobedila je Alžir posle preokreta sa 2:1 u prvom meču grupe H u Belo Horizonteu. Krenulo je loše po "crvene đavole", jer su "pustinjske lisice" povele u 25. minutu preko Fegulija iz penala. Ipak, u nastavku su stvari došle na svoje mesto. Prvo je rezervista Felaini izjednačio, a zatim je u 80. minutu pobedu Belgiji doneo Mertens.

90+3' - KRAJ! Belgija je teškom mukom stigla do veoma važne pobede na otvaranju Mondijala. Pao je Alžir tek posle preokreta.

Još tri minuta će se igrati u Belo Horizonteu.

84' - Razigrali su se potpuno Belgijanci, malo je nedostajalo da Felaini još jednom zatrese mrežu Alžira.

80' - GOOOL! Mertens je pogodio za preokret Belgije, posle fantastičnog kontranapada.

71' - GOOOL! Fantastičan centaršut De Brujnea i još lepši gol glavom od prečku Maruana Felainia.

66' - Kakva šansa za Belgiju je otišla u nepovrat! Eksplozivni Oriđi se našao "oči u oči" sa golmanom Alžira koji je izašao kao pobednik iz tog duela.

58' - Izmena u selekciji Belgije. Očajni Lukaku je napustio u igru, umesto njega na terenu je Oriđi.

50' - Belgija je bolje otvorila drugo poluvreme, "đavoli" su zaigrali znatno bolje i počeli su da stvaraju šanse pred golom "pustinjskih lisica".

Kraj prvog poluvremena u kojem Alžirci krajnje neočekivano vode protiv favorizovane Belgije sa 1:0.

Belgija - Alžir Foto: Profimedia

44' - Šadli je propustio lepu priliku da poravna rezultat u finišu prvog poluvremena.

39' - Vertongen je pokušao levicom iz slobodnjaka, njegov pokušaj je završio daleko iznad prečke.

36' - Izgleda da je Belgija morala prvo da primi gol da bi počela da igra fudbal. Azar je pokušao udarcem iz daljine, ali je golman Alžira bio na visini zadatka.

25' - GOOOL! Sofian Feguli je šokirao Belgijance i doneo prednost Alžiru.

24' - Penal za Alžir!

Belgija Foto: Profimedia

SASTAVI:

BELGIJA: Kurtoa, Aldervild, Kompani, Vertongen, Van Bujten, Vitsel, Dembele, Šadli, De Bruin, Azar, Lukaku

ALŽIR: Rajs, Gulam, Haliče, Međani, Bugera, Bentaleb, Sudani, Taider, Fejguli, Mahrez, Mostefa.