alo.rs

MONDIJAL 2014

Brazil - Hrvatska 3:1

Autor: S. V. | 12.06.2014 - 21:36:00h | Komentara: 1

Počelo je! Brazil je na startu 20. Svetskog prvenstva u fudbalu savladao Hrvatsku sa 3:1 (1:1). Ali, početak nije bio ni izbliza dobar za domaćina.

brazil

Duel Ćorluke i Hulka

Počelo je autogolom Marsela u 11. minutu, ali je Nejmar sa dva gola doneo potpuni preokret, a da bi tačku na na ovaj meč stavio odlični Oskar u poslednjem minutu utakmice.

Međutim, teško je oteti se utisku da je konačan rezultat mogao biti drugačiji, da glavni arbitar iz Japana nije olako dosudio penal za domaćina. Ali, to je valjda prednost domaćeg terena....

90' - GOOOL! Oskar je sam započeo i završio akciju efektnim golom sa 20-ak metara. Svemu je prethodila izgledna šansa Hrvatske.

88' - Izmena u Brazilu. Umesto Nejmara na terenu je Ramireš.

82' - Poništen gol Hrvatskoj. sudija je vazdušni duel olića i Žulija Cezara okarakterisao kao faul nad golmanom Brazila, pa od izjednačenja nije bilo ništa.

78' - Izmena u Hrvatskoj. Umesto Jelavića na terenu je Rebić.

77' - Dobar napad Brazila. Oskar je probio po desnoj strani i uputio upotrebljiv centaršut koji nije na najbolji način iskoristio David Luiz.

70' - GOOOL! Posle sumnjive odluke sudije da dosudi penal za Brazil, Nejmar je preuzeo odgovornost na sebe i uz dosta sreće doneo svojoj selekciji prednost od 2:1.

68' - Izmena u Brazilu. Umesto Hulka na terenu je Bernard.

63' - Izmena u Brazilu. Umesto Paulinja na terenu je Ernanes.

61' - Izmena u Hrvatskoj. Umesto Kovačića na terenu je Brozović.

46' - Brazilci su čvrsto rešili da postignu drugi gol što je pre moguće, dok Hrvati vrebaju šansu iz kontranapada i svi se nalaze na 35 metara od svog gola.

PRVO POLUVREME

44' - Hulk je mogao mnogo bolje da šutira s desne strane, s obzirom da je njegov udarac završio daleko preko gola.

29' - GOOOL! Brazil je izjednačio! Posle dobre prilike Hrvatske, Žulio Cezar je odbranio udarac Jelavića, usledio je kontranapad Brazila koji je završio odličnim udarcem Nejmar!

23' - Domaćin pojačava. Dve sjajne šanse u jednom napadu imali su Brazilci. Posebno je udarac Oskara bio opasan, ali je Pletikosa sjajno intervenisao.

21' - Prva prilika za Brazil. Paulinjo je dobro prošao po desnoj strani, šutirao, ali pravo u Pletikosu koji je samo odbio loptu od sebe i svog gola.

11' - GOOOL! Vodi Hrvatska! Olić je sa leve strane centrirao loptu, a Marselo loše reagovao i poslao loptu u svoju mrežu.

8' - Ponovo prete Hrvati, ovog puta preko Olića, čiji je udarac glavom završio pored desne stative Žulija Cezara.

1' - Kovačić je sa velike udaljenosti šutirao, ali samo pored gola

ZAGREVANJE

U prethodnih 19 utakmica kojim je otvoreno Svetsko prvenstvo, samo je njih pet završeno bez golova.

navijači

Startne postave su već poznate. I dok je Luis Felipe Skolari izveo očekivan sastav, hrvatski stručnjak Niko Kovač mnoge je iznenadio sa svojim sastavom.

BRAZIL: Žulio Cezar, Dani Alveš, Tijago Silva, David Luiz, Marselo, Luis Gustavo, Paulinjo, Oskar, Hulk, Nejmar, Fred.

HRVATSKA: Pletikosa, Srna, Lovren, Ćorluka, Vrsaljko, Kovačić, Modrić, Perišić, Rakitić, Olić, Jelavić.
Domaćin je pet puta u svojoj istoriji podizao “boginju”, po čemu je neprikosnoven, dok su Hrvati u svojoj kratkoj samostalnoj istoriji najbolji rezultat ostvarili u Francuskoj 1998. godine kada su Mondijal završili na trećem mestu.
Da su se Brazilci baš “naoštrili” da osvoje novi pehar, najbolje svedoči poslednja poruka selektora Skolarija pred start Prvenstva:
Vreme je! Ovo je naš Svetski kup i idemo zajedno da ga osvojimo!”, rekao je iskusni stručnjak.
  • seks-na-eks Vreme: 13.06.2014 07:55h

Sada sam još da obave šoping za rodbinu i prijatelje pa da se polako spremaju za dom. A što se sudije Nishimura tiče, drage nam komšije odmah počinju lobiranje da mu se doživotno zabrani ulaz u EU! Mnogo su brate ljuti na njega