alo.rs

ARGENTINCI JEDVA POSLE PRODUŽETAKA PROŠLI U ČETVRTFINALE MONDIJALA

Di Marija brži od pištaljke!

Autor: M. Zdravković | 02.07.2014 - 07:02:00h | Komentara: 0

Dugo su se “gaučosi” mučili u Sao Paolu protiv Švajcaraca, ali su na kraju ipak slavili posle produžetaka (1:0) i plasirali se u četvrtfinale Mondijala. Igrao se 118. minut, penali su već visili u vazduhu, a onda je Leo Mesi majstorski izmešao nekoliko protivničkih igrača, dodao genijalno loptu na stranu do Di Marije, koji ju je preciznim udarcem smestio u donji desni ugao Dijega Benalja.

Vezista Reala  slomio je otpor  borbenih Švajcaraca  u 118. minutu i  izbegao penale

Vezista Reala slomio je otpor borbenih Švajcaraca u 118. minutu i izbegao penale | Foto: Profimedia

Eto, nije na ovom meču išlo najboljem fudbaleru “gaučosa”, Mesiju, iako su ga uživo gledali sinčić Tijago i devojka Antonela Rokuco, koja je tokom meča od nervoze potpuno izgrickala sve nokte na rukama. Ipak, Leu i saigračima obraz je sačuvao krilni napadač Reala, Di Marija.

Junak: Anhel  Di Marija

Junak: Anhel Di Marija | Foto: Profimedia

- Ova pobeda nije samo moja zasluga. Imamo 23 heroja u timu, kao i stručni štab. Dajemo život za ovo što radimo, za pobede. Znamo da je svaka nokaut utakmica teška, kao što je bila i ova. Znali smo i šta može da se desi i borili smo se baš za svaku loptu. Ostavili smo srce na terenu, stvorili dosta prilika za gol, igrali našu igru, bili smo baš borbeni. Čak i kada nam nije išlo, nismo očajavali, i na kraju smo dali taj gol. Naša pobeda je 100 odsto zaslužena - istakao je posle meča Di Marija.

Navijali  za Mesija:  Antonela  i Tijago

Navijali za Mesija: Antonela i Tijago

Koliko su Argentinci bili srećni sinoć, toliko su Švajcarci bili nesrećni. Puleni Otmara Hicfelda su posle gola Di Marije imali čak dve prilike da se dokopaju penala, ali nisu uspeli. Posebno neshvatljiv bio je promašaj Blerima Džemailija sa svega tri metara u 120. minutu, kada je neometan pogodio samo stativu, a potom promašio prazan gol.