alo.rs

Nemačka je prvak sveta!

Gece miluje "boginju"

Autor: M.R | 13.07.2014 - 20:14:00h | Komentara: 0

Golom Marija Gecea u drugom produžetku, Nemačka savladala Argentinu i tako četvrti put u istoriji stigla do titule šampiona sveta.

U pravom "ratu", Nemačka zasluženo nadigrala Argentinu. "Panceri" su prva evropska reprezentacija  koja je prvak sveta postala na tlu Amerike i Južne Amerike.

pp

Trenutak odluke: Mario Gece postiže gol vredan titule šampiona sveta| Foto: Profimedia.rs

PRODUŽECI

120+4' -  KRAJ! NEMAČKA JE NA KROVU SVETA.

120+3' - Mesi iz "slobodnjaka" šutira očajno. Lopta odlazi nebu pod oblake.

120' - Ezil izlazi, Mertesaker je u igri.

119' - Nemačka napadima čuva rezultat.

118' - Roho centrira, najniži igrač na terenu, Mesi, šutira preko gola glavom.

pp

Ko drugome jamu kopa... : Navijač Argentine | Foto: Profimedia.rs

113' - GOOOOOL! MARIO GECE TRESE MREŽU ARGENTINE!!!!!

Širle centrira, Gece sjajno prima loptu i pogađa.

110' - Igrači su potpuno iscrpljeni, svi su na "rezervi".

109' - Vodi se velika borba, puno duela, uklizavanja, kako i da bude drugačije u finalu SP i to u produžecima. Aguero je udario Švajnštajgera. Krv na licu veziste Nemaca. Ricoli nije video ovaj potez napdača "gaučosa".

pp

Još uvek čeka novog valsnika: "Zlatna boginja" | Foto: Profimedia.rs

105+1' - KRAJ prvog produžetka. Širle i Palasio su imali najbolje šanse u ovih 15 minuta igre.

105' - Romero nastavlja da ruši rekorde. Sada je njegov niz, bez primljenog gola, treći najbolji u istoriji SP.

104' - Maskerano igra doktorski večeras!

103' - Igra se na sredini terena, nema ni ozbiljnijih ataka.

97' - Palasio je imao sjajnu šasnu. Loše je napadač "gaučosa" reagovao u ključnom trenutku.

92' - Sebičan je bio Aguero, šut pored gola, uz Mesijev prekorni pogled.

pp

Ovo nismo videli na TV: Navijač "pancera" u terenu | Foto: Profimedia.rs

91' - Kakva šansa za Nemačku. Širle iz izgledne pozicije šutira pravo u Romera. Odmah pokušaj kontre "gaučosa" ali greši Aguero.

pp

Najbolja šansa na meču: Trenutak kad Hevedes pogađa stativu | Foto: Profimedia.rs

90+3' - KRAJ regularnog dela. Produžeci će odlučiti pobednika.

90+1' - Traljav udarac Gecea, lagan posao za Romera. Golaman "gaučosa" ima peti najbolji niz bez primljenog gola u istoriji SP.

90' - Igraće se još tri minuta.

89' - Najbolji strelac u istoriji Mondijala Klose izlazi iz igre, Lev "u vatru" šalje Gecea.

88' - Kakva intervencija Švajnštajgera, sjajno uklizavanje, sa leđa u trenucima dok je Gago bio u zoni šuta.

86' - Sabelja na teren šalje Gaga, Perez je izašao iz igre.

pp

Nema razloga za radost: Angela Merkel | Foto: Profimedia.rs

82' - Lep napad Nemačke, Ezil je odlično prosledio loptu do Krosa, usledio je loš šut u kontra ugao.

80' - Hevedes se zbunio u dobroj prilici. Da je neki napadač "pancera" bio na njegovom mestu, Romero bi se našao na velikim mukama.

79' - Loš korner Krosa, Garaj lagano ispucava galvom.

77' - Na teren će Rodrigo Palasio, Iguain izlazi.

75' - Mesi daje znake života, niz driblinga i na kraju loš udarac.

73' - Ricoli i pomoćni sudija, već nekoliko puta donose drugačije odluke. Ipak, zna se ko je glavni arbitar.

71' - Opasan napad Nemačke, lopta je u kaznenom, Širle ne uspeva da šutne.

69' - Zabaleta ubacuje, Nojer dobro boksuje.

pp

Golova nema, ali "puca" na sve strane | Foto: Profimedia.rs

65' - Ricoli ne toleriše grubosti. U njegovoj beležnici je i Kun Aguero.

64' - Grub start i žuti karton za Maskerana.

62' - Širle ubacuje u kazneni prostor, loptu ne uspeva da prihvati Ezil.

61' - Lam pokušava da poveže Milera sa golom, dobra zamisao ali loša egzekucija kapitena "pancera".

59' - Šutira Klose glavom, Romero bez problema hvata loptu.

57' - Nojer je izleteo, sudario se sa Iguainom, otklonio opasnost i startom ozbiljno uzdrmao igrača "gaučosa". Sudija je procenio da je golman "pancera" fauliran.

54' - Pada Širle na ivici kaznenog, sudija je procenio da nije bilo faula.

53' - Argentina deluje konkretnije u nastavku.

51' - Dobra akcija "gaučosa", Iguain je u ključnom trenutku promašio loptu.

47' - Velika prilika za Mesija! Lopta odlazi tik pored stative gola Manuela Nojera.

46' - Iguain "kampuje" u ofsajdu, ponovo je u nedozvoljenoj poziciji napadač "gaučosa".

45' - Laveci je ostao u svlačionici, Aguero je novi Sabeljin adut u napadu.

pp

Ricoli za sada dobro obavlja posao | Foto: Profimedia.rs

pp

Koliko su mu povrede Kedire i Kramera pokvarile planove?: Joakim Lev| Foto: Profimedia.rs

pp

Džaba se radovao: Iguainov gol poništen zbog ofsajda | Foto: Profimedia.rs

pp

Još se čeka na njegovu magiju: Leo Mesi | Foto: Profimedia.rs

45+3' - KRAJ prvog poluvremena, zatišje pred buru!

45+2' - Stativa! Kros centrira iz kornera, Hevedes tuče glavom, ali pogađa okvir gola.

45+1' - Posle Krosovog ubacivanja iz kornera, Humels pokušava galvom, Garaj interveniše.

44' - Miler je "gađao" Klosea, ali lopta odlazi daleko od njega.

43' - Fantastično proigravanje Ezila, Kros šutira, lopta je još jednom u Romerovom naručju.

42' - Nemci polako stežu obruč oko gola "gaučosa".

40' - Sjajan prodor Mesija, pretrčao je odbranu ušao u kazneni prostor, ali Boateng na kraju dobro reaguje.

37' - Dobra akcija Nemačke, šutira Šurle unutrašnjom, dobro je intervenisao Romero.

pp

Larisa, možeš u penziju: Navijačica Nemačke | Foto: Profimedia.rs

34' - Još jedan žuti karton za "pancere". U Ricolijevoj beležnici je i Hevedes.

31' - Kramer se nije oporavio od sudara sa Garajem. Lev mora da menja, u igri je Šurle.

30' - Sudija je poništio gol Argentine. Ubacio je Laveci, Iguain pogodio, ali iz ofsajd pozicije.

29' - Prvi žuti karton na meču. Sudija Ricoli javnu opomenu pokazuje Švajnštajgeru.

pp

Na "Marakani" je i Vladimir Putin | Foto: Profimedia.rs

25' - "Panceri" u poslednjih nekoliko minuta drže loptu u svom posedu.

23' - Pokušao je Miler, još jednom je dobar u defanzivi Zabaleta.

pp

Beks je tipovao na Nemce, za koga navijaju Pele i Kaka? | Foto: Profimedia.rs

21' - Prva velika prilika na meču! Iguain je posle greške Krosa izašao sam ispred Nojera. Očajan šut napadača "gaučosa".

17' - Vatreno je počelo za Kramera, posle sudara sa Garajom, mladi Nemac je ostao da leži na travi.

pp

Rijana, pogrešila si, Brazil nije u finalu: Poznata pevačića stigla na "Marakanu" | Foto: Profimedia.rs

14' - Kros iz prekida šalje loptu u kazneni prostor, Zabaleta otklanja opasnost.

13' - Demikelis dobro interveniše ispred Klosea.

12' - Sada Laveci centrira, ali Nojer bez problema dolazi do lopte.

10' - Argentina ima inicijativu, ali još uvek nema prilika za gol.

8' - Sjajan prodor Mesija, izlet u kazneni ali loš završni pas.

6' - Miler ubacuje sa desnog boka, na mestu je Romero.

5' - Nemci su  razmenili nekoliko dobrih dodavanja, ali Bilja lagano otklanja opasnost.

4' - Solidna prilika iz prvog napada za Argentinu. Iguain šutira, lopta odlazi pored gola.

1' - Finale je počelo, sa centra kreće Nemačka!

Šok za Nemce na zagrevanju! Kedira je povređen, selektor "pancera" Lev je na teren poslao Kramera!

ppPovreda Kedira na zagrevanju naterala je Leva da u vatru ubaci debitanta Kramera | Foto: ALO!

SASTAVI:

NEMAČKA: Nojer, Lam, Humels, Boateng, Hevedes, Švajnštajger, Kramer, Miler, Kros, Ezil, Klose

ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Perez, Bilja, Makserano, Laveci, Mesi, Iguain

pp

Hoće li Mesi podići "zlatnu boginju" na tlu najvećeg rivala? | Foto: Profimedia.rs

Sva nadanja, želje i očekivanja staju u 90 minuta. Jedna utakmica odlučiće o tome ko će postati besmrtan. Nemačka i Argentina, duel finala SP o kojem će se dugo, dugo pričati. „Gaučosi“ ili „panceri“? Zavesa na Mondijalu će biti spuštena spektaklom na „Marakani“.