alo.rs

MONDIJAL 2014

Holandija patosirala svetske prvake!

Autor: S. V. | 13.06.2014 - 20:47:00h | Komentara: 0

U reprizi finala Svetskog prvenstva od pre četiri godine, Španija i Holandija međusobnim duelom otvorili su takmičenje u grupi B. Umesto izjednačene dobre, viđen je potpuni debakl aktuelnih šampiona, Španija - Holandija 1:5!

holandija

Posle izjednačenog prvog poluvremena, u nastavku su Roben i Van Persi radili šta su hteli, što je uz katastrofalnu partiju odbrane "crvene furije" rezultiralo ubedljivom pobedom "lala".

DRUGO POLUVREME

87' - Kasiljas se donekle iskupio za loše odbrane na ovom meču, jer je u 10 sekundi dva puta sjajno intervenisao i makar malo sačuvao obraz svog tima.

80' - GOOOL! Debakl Španije! Fenomenalan kontranapad Holandije driblinzima i golom završio je Arjen Roben.

72' - GOOOL! Katastrofalnu grešku Kasiljasa koristi večeras svemoćni Robin van Persi za ubedljivih 4:1.

64' - GOOOL! Kasiljas je onemogućen da interveniše od strane Van Persija, a najsnalažljiviji na metar od gola Španije bio je De Vrij i povisio na 3:1.

53' - GOOOL! Munjevit kontranapad Holandije, ostvaren posle samo pet razmenjenih dodavanja, golom je krunisao Arjen Roben.

49' - Inijesta prvi preti sa distance, ali Kilesen bez većih problema uspeva da ukroti udarac sa 20-ak metara.

PRVO POLUVREME

44' - GOOOL!  Izvanredna akcija Holanđana! Blind je uputio izvrstan centaršut s leve strane, a Van Persi u padu glavom savladao Kasiljasa.

43' - Silva propušta kolosalnu priliku za Španiju. Pokušao je da lobuje Kilesena, ali je holandski čuvar mreže dobro reagovao.

27' - GOOOL! Ćabi Alonso je uspešno realizovao penal. Svemu je prethodio duel de Vrija i dijega košte, a utisak je da prekršaja mladog Holanđanina nije bilo.

14' - Uzvraćaju Španci! Dijego Košta je imao sjajnu priliku, ali ga je u poslednji čas izblokirao Ron Flar. Svemu je prethodila greška De Jonga u opasnoj zoni.

8' - Prva velika šansa na utakmici. Roben je sjajno uposlio Snajdera, ali je ovaj šutirao pravo u Ikera Kasiljasa.