alo.rs

MONDIJAL 2014

Holandija sa penala u četvrtfinalu!

Autor: Petar Milovanović | 29.06.2014 - 18:11:00h | Komentara: 0

Holandija posle prekoreta, savladala Meksiko (2:1). Huntelar u 93 miutu sa penala savladao Očou. "Lale" u narednom krugu igraju sa boljim iz meča Kostarika - Grčka.

90+6' - KRAJ! Holandija je u četvrtfinalu!

90+3' - GOOOL! Vodi Holandija 2:1! Roben je oboren u kaznenom prostoru, sa penala je bio precizan Huntelar. Siguran šut u malu mrežu, sjajni Očoa je nemoćan.

88' - GOOOL! Snajder je izjednačio na 1:1. Pravu "bombu" je poslao iz neposredne blizine, a sjajnom Očoi nije preostalo ništa drugo, sem da izvadi loptu iz mreže.

61' - Ređaju se šanse pred golom Meksika. Izgleda da su se "lale" probudile tek posle primljenog gola.

57' - Malo je nedostajalo da Holandija ekspresno izjednači. Ipak, golman Očoa je po ko zna koji put demonstirao neverovatan refleks, nakon što je sa tri metra udarac De Fraja skrenuo ka stativi.

Meksiko Foto: Profimedia

48 ' - GOOOL! Šokantan početak drugog poluvremena. Đovani dos Santos je levicom pogodio donji levi ugao Silesenovog gola. Meksiko zasluženo vodi sa 1:0.

Počelo je drugo poluvreme.

KRAJ! prvog poluvremena, Holandija - Meksiko 0:0.

45+2' - Malo je nedostajalo da glavni sudija meča pokaže na belu tačku, nakon što je meksički defanzivac u kaznenom prostoru oborio Arjena Roben. Ipak, arbitar je procenio da start nije bio za "udarac sa kreča".

Prvo poluvreme u Fortalezi produženo je čak 4 minuta, pre svega zbog dvominutnog tajmauta za rashlađivanje igrača.

42' - Propala je kolosalna prilika za Meksiko. Golman Holandije zaustavio je udarac Peralte sa svega pet metara.

32' - TAJMAUT za rashlađivanje! Zbog velikih vrućina u Brazilu, dozvoljeno je da sudija prekine meč na dva minuta kako bi se igrači rashladili.

27' - Odlična prilika za Holandiju, ali se Robin van Persi nije najbolje snašao, pa je rezultat ostao nepromenjen.

17 ' - Meksiko ima kontrolu nad mečom, odličnu šansu imali su "sombrerosi".

10' - Ništa bitno se za sada ne dešava u Fortalezi osim što je zbog povrede kod Holanđana De Jong napustio igru, a zamenio ga je Indi.