alo.rs

MONDIJAL 2014

Holandija sa penala u polufinale!

Autor: S. V. | 05.07.2014 - 21:39:00h | Komentara: 1

Holandija je u polufinalu Svetskog prvenstva, pre svega zahvaljujući neverovatnom trenerskom "njuhu" Luja van Gala i briljantnim odbranama golmana Tima Krula, koji je odbranio dva penala Kostarikancima.

"Lale" su 120 minuta pokušavale da postignu gol Kostarikancima, ali nisu uspevali, delom zbog manjka sreće delom zbog izvanrednih odbrana golmana Navasa. A, onda je u 120. minutu Van Gal iznenadio sve i umesto standardno sigurnog Jaspera Kilesena na gol poslao Tima Krula.

Čuvar mreže Njukasla je dva puta odlično reagovao i odbranio udarce Ruiza i Umanje za konačnih 4:3 i plasman Holandije u polufinale gde ih očekuje duel sa Argentinom.

Ovde možete pogledati sve parove polufinala Mondijala.

holandija

Krul ulazi u igru umesto Kilesena / Foto: profimedia.rs

PRODUŽECI

120' - Zanimljiv potez Luja van Gala. Umesto veoma dobrog Kilesena na gol je stavio Tima Krula zbog penala.

119' - Kakva sreća za Kostariku i koji put večeras! snajder je sjajno šutirao sa leve strane, ali je lopta pogodila prečku i odbila se u polje. U nastavku akcije Roben je šutirao i pogodio saigrača Van Persija.

117' - Urenja je mogao da donese pobedu Kostarikancima ali ga je u tome sprečio odlični Kilesena.

115' - Konačno da vidimo nešto i od Kostarikanaca. U dva navrata su pokušali da ugroze Kilesena, ali bez uspeha.

94' - "Lale" nastavljaju sa napadima, a Navas i dalje briljira.

DRUGO POLUVREME

90+2' - Neverovatnu šansu nisu iskoristili Holanđani. Blind je po zemlji centrirao sa leve strane, a Van Persi je dočekao na drugoj stativi, šutirao ali se ona od igrača Kostarike odbila, zatim i od prečke dok su "lale" nemo posmatrale kako odlazi najbolja prilika za gol u nepovrat.

88' - Opet je napadač Mančester junajteda bio pred golom kostarike ali nije uspeo da zahvati loptu.

83' - I Van Persi je mogao da zatrese mrežu, međutim, Navas deluje nesavladivo večeras.

82' - Najbolja šansa na utakmici za Holandiju je propuštena. Snajder je izvrsno izveo slobodan udarac, ali je lopta pogodila stativu, a na odbijenu loptu vlar nije najbolje reagovao.

63' - Skoro polovina igre u nastavku a nijedna izgledna prilika za gol nije viđena. Sve "miriše" na produžetke.

holandija

PRVO POLUVREME

38' - Snajder je sjajno izveo "slobodnjak", ali opet je Navas bio izvanredan i odbranio udarac.

34' - Umalo Kostarika da stigne do gola, ali se nisu najbolje snašli u gužvi stvorenoj ispred gola Kilesena.

27' - Grešku Brajana Ruiza na sredini terena umalo nije kaznio Depaj, ali je njegov udarac odbranio Navas.

22' - Prva prilika za Holanđane. Van Persi je oprobao šut, ali je Navas bio na mestu. Usledio odmah zatim i pokušaj Snajdera, međutim, golman Kostarike nije se dao iznenaditi.

20' - Oprezan i sa minimalnim rizicima početak utakmice. Čini se da će Kostarika svoju šansu da postigne gol tražiti isključivo iz kontranapada, osim ako ih neki primljeni gol ne natera na promenu filozofije.