alo.rs

POVRATAK

Hrvatska razbucala Kamerun - 4:0! (KRAJ)

Autor: Sportska redakcija Alo! | 18.06.2014 - 23:46:00h | Komentara: 1

"Vatreni" su u meču 2. kola Grupe A ostvarili najubedljiviju pobedu u istoriji nastupa na svetskim prvenstvima: Hrvatska - Kamerun 4:0!

Hrvatska

Podrška "vatrenima" sa tribina

Hrvati su još krajem prvog poluvremena dobili savršenu situaciju: imali su vođstvo i igrača više. Faktički, već tada su ostvarili pobedu koja ih ostavlja u trci za plasman u narednu rundu.

Iako su Kamerunci bolje otvorili utakmicu, naše komšije su povele  u 11. minutu - 1:0! Strelac Ivica Olić. Ovaj čovek je postigao prvi gol na Svetskom prvenstvu 2002. godine. Tačno 4.393 dana se čekalo na drugi...

Olić

Ovako je Olić zabio posle asistencije Perišića... - 1:0

Asistent kod prvog, strelac je drugog gola za Hrvate. Perišić je projurio po levoj strani, uleteo u šesnaesterac i levom nogom poslao loptu u mrežu - 2:0, od 48. minuta.

A onda je na scenu stupio Mario Mandžukić, koji se sa dva pogotka uspešno vratio u reprezentaciju. Golove je postigao u  61. minutu - 3:0, a onda i u 72. minutu - 4:0! Moglo je na kraju da bude još ubedljivije... Kamerunci su i dalje ostali bez pogotka na Mondijalu.

Očigledno je sunovrat "lavova" krenuo od 39. minuta kada je Aleks Song zbog udaranja Mandužikića, u trku, bez potrebe, dobio crveni karton! Mandžo je opaljen "mučki, s leđa", rekao bi Zdravko Mamić...

"Vatreni" sad imaju tri boda, treći su u Grupi A i za siguran prolaz im treba bar minimalan trijumf nad Meksikom. Remi dolazi u obzir samo ukoliko napravi senzaciju i savlada Brazil.

Kamerunci su bili oslabljeni neigranjem Samjuela Etoa, njihov kapiten je ostao na klupi, nosio je led na kolenu...