alo.rs

MONDIJAL 2014

Iguain isterao "đavole"!

Autor: S. V. | 05.07.2014 - 18:03:00h | Komentara: 0

Argentina je u transu! "Gaučosi" su u polufinalu Svetskog prvenstva i to na "neprijateljskoj teritoriji" u Brazilu. U četvrtfinalu savladana je talentovana ekipa Belgije minimalnim rezultatom 1:0.

argentina

Gol odluke postigao je Gonzalo Iguain već u 8. minutu, koji je neprecizan pas Mesija, koji mu se odbio pravo u noge, sjajno iskoristio i bez oklevanja volej udarcem savladao nemoćnog Kurtou.

Argentinci će u polufinalu igrati protiv Holandije, koja je posle boljeg izvođenja penala eliminisala Kostariku.

Ovde možete pogledati sve parove i rezultate Mondijala u Brazilu.

Kraj

DRUGO POLUVREME

90+4' -  Mesi je sve mogao da reši u situaciji "jedan na jedan", ali je Kurtoa izvrsno reagovao. U nastavku akcije je Lukaku probao da uposli saigrača u petercu, međutim nije uspeo, pa su "gaučosi" sačuvali gol prednosti i pobedili.

84' - Ponovo sreća na strani "gaučosa". De Brujn je šutirao sa distance, lopta je pogodila jednog igrača Argentine i promenila pravac, ali nije završila u mreži nemoćnog Romera.

65' - Belgijanci se bude i svečešće i opasnije napadaju. Centaršut De Brujna umalo Garaj nije smestio u svoju mrežu. Srećom po Argentince Romero je bio koncentrisan.

60' - Felaini propušta najbolju šansu za "crvene đavole", pošto je nejgov udarac glavom iz izgledne pozicije završio preko gola.

54' - Argentinci su pritisli Belgiju i u par navrata ozbiljno pripretili Kurtoi. Najbolji priliku u nastavku propustio je Iguain, koji je posle solo akcije pogodio prečku na sreću Belgijanaca.

PRVO POLUVREME

39' - Mesi je probao iz slobodnog udarca, ali je lopta završila nekih pola metra preko gola.

33' - Veliki peh za "gaučose". Anhel di Marija se povredio, a umesto njega u igru je ušao Enco Perez.

8' - GOOOL! Iguain se izvrsno snašao posle odbijene lopte i neuspešnog pasa Mesija i u stilu vrhunskih napadača, što on svakako jeste, reagovao i savladao Kurtou.