alo.rs

MONDIJAL 2014

Kad odbrana igra napadački - Silva i Luiz odveli Brazil u polufinale!

Autor: S. V. | 04.07.2014 - 21:24:00h | Komentara: 0

Pošto su prikazali najbolju partiju u dosadašnjem toku Svetskog prvenstva, fudbaleri Brazila savladali su sjajnu Kolumbiju sa 2:1 i obezbedili mesto u polufinalu šampionata. Zanimljivo da su oba gola za "karioke" postigli defanzivci Tijago Silva i David Luiz, dok je za Kolumbiju jedini gol sa bele tačke postigao Džejms Rodrigez, njegov šesti na prvenstvu.

kolumbijke

Brazilci će se za ulazak u finale boriti protiv Nemačke, koja je danas ranije bila bolja od Francuske. Međutim, Brazilci će biti lišeni usluga kapitena Tijaga Silva zbog suspenzije, dok je nastup Nejmara pod znakom pitanja jer je usled povrede leđa iznet sa terena na nosilima pred kraj utakmice.

Ovde možete pročitati sve parove i rezultate Mondijala u Brazilu.

Kraj

DRUGO POLUVREME

90+2 ' Svi Kolumbijci su krenuli u napad, ali se Brazil dobro brani sa minimalnim rizikom u ovoj završnoj fazi meča.

79' - GOOOL! Rodrigez smanjuje prednost domaćina posle jedanaesterca koji je prethodno skrivio Cezar. Rodrigezu je ovo šesti pogodak na šampionatu.

72' - Konačno i Nejmar da zapreti golu Kolumbije, međutim, njegov udarac nije bio precizan.

68' - GOOOL! David Luiz u stilu svog sunarodnika Žuninja postiže spektakularan pogodak iz slobodnog udarca. Brazil je pred plasmanom u polufinale Mondijala.

67' - Kolumbijci su sve opasniji, ali još uvek nema izgledne prilike da se savlada Cezar.

59' - Tek prvi udarac Kolumbije prema golu Brazila. Domaćini agresivnim presingom ne daju protivniku da digne glavu, a kamoli da kreiraju ozbiljniju šansu.

PRVO POLUVREME

45' - Veoma sadržajno prvo poluvreme, iako nije obilovalo golovima i prilikama. Ali, ono što raduje svakog zaljubljenika u fudbal jeste činjenica da se igra bez kompromisa i bilo kakvog ustezanja. Zato, drugi deo utakmice bi trebalo da bude još zanimljiviji.

27' - Još jednom Ospina brani silovit udarac Hulka.

19' - Brazilci su baš rešili da u prvom delu igre reše pitanje pobednika. Hulk je bio u izglednoj prilici, ali je Ospina odlično odbranio njegov udarac.

11' - Uzvraćaju Kolimbijci preko Kvadrada, čiji udarac sa distance umalo nije završio iza leđa Cezara.

7' - GOOOL! Najbolji mogući početak za domaćina. Posle kornera sa leve strane najbolje se u šesnaestercu Kolumbije snašao kapiten Tijago Silva.