alo.rs

MONDIJAL 2014

Kolumbija prejaka za Grčku!

Autor: S. V. | 14.06.2014 - 18:09:00h | Komentara: 0

Kolumbija je na najlepši mogući način obeležila povratak na Svetsko prvenstvo posle punih 16 godina, pobedom nad Grčkom od 3:0 (1:0) u uvodnoj utakmici grupe C.

kolumbija

Armero proslavlja prvi gol na meču u Belo Horizonteu

Rani gol Armera (6. minut) kao da je srušio sve snove i planove Grka, koji se od tog trenutka nisu sastavili na terenu.

S druge strane, Kolumbijci su potpuno kontrolisali situaciju na terenu, a potvrda bolje igre stigla je u nastavku utakmice, kada je prvo Gutijerez duplirao prednost u 57. minutu, da bi u samom finišu Džejms Rodrigez stavio tačku na dobru igru svog tima i ubedljiv trijumf od 3:0 na startu takmičenja u grupi C.

DRUGO POLUVREME

90+3' - GOOOL! Sjajni organizator igre Kolumbije Džejms Rodrigez preciznim udarcem sa petnaestak metara stavlja tačku na odličnu igru svog tima u prvoj utakmici grupe C.

62' - Neverovatan promašaj Gekasa. Dobra kombinacija Grka omogućila je iskusnom napadaču da se nađe u idealnoj poziciji i sa pet metara glavom probuši mrežu, a umesto toga, zatresao je prečka. Samo minut kasnije Gekas je zamenjen.

57' - GOOOLl! Slaba reakcija odbrane Grčke polse kornera, Gutijerez se najbolje snalazi i ubacuje loptu u nebranjenu mrežu.

PRVO POLUVREME

45' - Najbolja šansa za Grke. Posle prodora Gekasa, lopta se nekako odbila do Konea, koji sa 20 metara šutira ali je Ospina izvrsno itnervenisao.

37' - Vrlo dobra prilika za Džejmsa Rodrigeza, ali je njegov udarac iskosa sa desne strane završio visoko preko gola.

31' - Prvi ozbiljniji napad Grčka je izvela preko Samarasa, čiji je udarac Ospina bez većih problema ukrotio.

6’ - Bolji početak Kolumbijci nisu mogli zamisliti. Armewro se najbolje snašao u kaznenom prostoru Grčke i savladao Karnezisa.