alo.rs

MONDIJAL 2014

Kolumbijci gledaju sa vrha!

Autor: S. V. | 19.06.2014 - 18:07:00h | Komentara: 0

Sjajna Kolumbija savladala je i Obalu Slonovače (2:1), te na taj način ostala usamljena na čelu grupe C sa maksimalnih šest bodova. Što se tiče Drogbe i drugova, i dalje imaju povoljnu situaciju, a po svemu do sada prikazanom i kvalitet da se nađu u drugom krugu takmičenja na Svetkom prvenstvu u Brazilu.

kolumbija

Kome je još do fudbala u ovakvom društvu: Navijači Kolumbije

OVDE pogledajte kakvo je stanju u grupi C i ostalim grupama Mondijala.

DRUGO POLUVREME

Kraj

89' - Kintero je sa pola terena pokušao da postigne gol i umalo je uspeo u tome, ali je Beri krajnjim naporom sačuvao svoju mrežu.

85' - Obala Slonovače pritiska Kolumbiju sa svih strana. Salomon Kalu je bio u dobroj prilici, ali je veoma slabo šutirao, pa Ospina nije imao većih problema da odbrani.

74' - GOOOL! Vraća se Obala Slonovače. Žervinjo je napravio šou u kaznenom prostoru Kolumbije i vratio svoju selekciju u život.

69' - Kardinalna greška fudbalera Obale Slonovače u opasnoj zoni rezultirala je brzim kontranapadom i pogotkom Kintera.

63' - GOOOL! Vodi Kolumbija pošto je Kvadrado sjajno centrirao iz kornera, a Džejms Rodrigez odlično reagovao i udarcem glavom savladao Berija.

59' - Najbolja prilika za kolumbiju. Kvadrado je iz gotovo mrtvog ugla šutirao, a golman Beri odbio loptu do prečke i tako sačuvao svoju mrežu.

56' - Dve veoma dobre prilike za Obalu Slonovače. Prvu je propustio Vilfred Boni, a odmah zatim i Tiote.

kolumbija

PRVO POLUVREME

45' - Obala Slonovače pritisla je Kolumbijce i saterala ih u svoj kazneni prostor, ali bez pravog udarca koji bi ugrozio Ospinu.

28' - Brz kontranapad Kolumbijaca u pogodak nije pretvorio Gutijerez koji je očajno šutirao sa samo par metara od gola Obale Slonovače. Ruku na srce, ne bi bilo fer da je pogodio mrežu jer se nalazio u nedozvoljenoj situaciji, iako sudija to nije primetio.

24' - Čeik Tiote je oprobao svoj razoran udarac sa distance, ali ipak neprecizno preko gola.

17' - Opet prete Kolumbijci, ovog puta posle kornera, ali bez promene rezultata.

U uvodnih 15 minuta igre u Braziliji, Kolumbija je pokazala više želje da postigne pogodak. Ipak, Obala Slonovače ima izuzetno brze fudbalere koji će koristiti svaku priliku za kontranapad.