alo.rs

MONDIJAL 2014

KRAJ: Brazil je u četvrtfinalu!

Autor: Dražen Ostojić | 28.06.2014 - 18:15:00h | Komentara: 0

Fudbalske reprezentacije Brazila i Čilea u Belo Horizonteu igrale su prvi meč osmine finala Svetskog prvenstva. Domaćin je na kraju ipak slavio sa 4:3 i to posle penala (1:1, 1:1). Strelci u regularnom delu bili su Luiz i Sančez.

4:3 - Hara nije izdržao pritisak! Pogađa stativu i tako šalje Brazil među osam najboljih timova na svetu!

4:3 - GOOOL! Nejmar 'ladan kao šricer. Brazil ponovo vodi...

3:3 - GOOOL! Dijaz poravnava. Loptu šalje u jednu, a Cezara u drugu stranu na kraju četvrte serije!

3:2 - Bravo brani penal Hulka! Čile ima šansu za izjednačenje!

3:2 - GOOOL! Arangiz siguran! Posle tri serije Brazil ima gol prednosti!

3:1 - GOOOL! Marselo približava Brazil četvrtfinalu!

2:1 - Cezar brani i Sančezu. Posle druge serije Brazil ima gol prednosti!
2:1 - Vilijan promašuje ceo gol!

2:1 - Cezar brani Piniljin šut!

2:1 - GOOOL! Luiz pogađa!

120+2' - Kraj drugog produžetka - 1:1. Izvodiće se penali!

120' - Svi bogovi su bili uz Brazil u poslednjim trenucima drugog produžetka. Pinilja je sa dvadesetak metara raspalio po lopti iz sve snage, a ona je udarila u prečku takvom silinom da i dalje Brazilcima zvoni u ušima.

114' - Igra se tvrdo, kao da svima odgovara "x".

Sančez Čile

Radost strelca: Sančez | Foto: Profimedia

106' - Počelo je poslednjih 15 minuta igre. Ukoliko bude nerešeno i posle ovog dela utakmice - Brazilci i Čileanci će pobednika rešiti "sa kreča".

105' - Kraj prvog produžetka.

103' - Bomba Hulka posle slaloma kroz odbranu Čilea, ali Bravo ponovo izlazi kao pobednik.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90+3' - Kraj regularnog dela. Igraće se produžeci!

90' - Igraće se još tri minuta sudijske nadoknade.

84' - Klaudio Bravo je junak Čilea. Golman gostiju je Hulku odbranio veoma jak šut sa desetak metara.

Navijači Čile

Više od dva sata bili u transu, a na kraju tugovali: Navijači Čilea | Foto: Profimedia

81' - Nebeski skok Nejmara, ali šutira pravo u Brava.

74' - Sjajan centaršut Hulka, ali Žo promašuje ceo fudbal sa samo pet metara od gola Čilenaca. I dalje je 0:0 na semaforu u Belo Horizonteu!

64' - Žulio Cezar je spasao Brazil. Arangiz je posle duplog pasa imao sjajnu priliku, šutirao sa šest-sedam metara, ali sjajni refleksi brazilskog golmana sprečili su radost Čileanaca.

55' - Ludnica u Belo Horizonteu, ali radost Brazilaca kratko je trajala. Hulk je zatresao mrežu Čileanaca, ali je Hauard Veb video da je napadač "karioka" prilikom prijema igrao rukom i zbog toga mu je pokazao žuti karton!

46' - Počelo je drugo poluvreme.

45+1' - Nova prilika za Čile, ali su se Brazilci na jedvite jade odbranili.

43' - Na drugoj strani - bomba Alveša, ali brani Bravo.

David Luiz

Trenutak kada David Luiz matira Brava | Foto: Profimedia

42' - Sada je Čile imaš šansu za prednost. Vidal je promašio zicer sa samo pet metara od gola domaćina.

39' - Mogao je Brazil do prednosti da Nejmar ponovo nije petljao u šesnaestercu Čilea. Posle njega ni Fred nije ubacio loptu u mrežu.

Navijačica Brazil

Radovala se posle gola svojih miljenika: Navijačica Brazila | Foto: Profimedia

36' - Brazilci napadaju kao osice posle primljenog gola. Nejmar je glavom poslao loptu tik pored gola Čileanaca posle sjajnog centaršuta Oskara.

32' - GOOOL! Aleksis Sančez pogađa za 1:1! Posle grube greške odbrane Brazila Čileanci su šokirali domaćina i nagovestili sjajnu utakmicu.
26' - Nejmar je pretrčao gotovo celu odbranu Čilea, ali je traljavo šutirao sa ivice šesnaesterca - ostaje 0:0.

18' - GOOOL! Posle kornera koji je izveo Fernandinjo, Tijago Silva prebacuje lopštu na glavu Davida Luiza, koji je smešta iza leđa golmana Čilea Oskara Brava.

Od njega se očekuju golovi: Nejmar

Od njega se očekuju da odvede Brazil među osam najboljih: Nejmar | Foto: Profimedia
13' - Hulk oboren u šesnaestercu Čileanaca, ali je Veb ostao nem.