alo.rs

MONDIJAL 2014

"Panceri" teškom mukom do osam najboljih na svetu!

Autor: S. V. | 30.06.2014 - 22:05:00h | Komentara: 1

Nemačka je posle mnogo problema, ipak, uspela da savlada borbeni Alžir sa 2:1 posle 120 minuta više nego uzbudljive igre. “Panceri” su ovom pobedom obezbedili plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva gde ih očekuje duel sa Francuskom.

alžir

Golove za “pancere” su postigli Širle i Ozil, dok je jedini pogodak za Alžirce delo Slimanija. Međutim, bez dileme najbolji igrač utakmice je golman Alžira Rais Mboli koji je činio čuda među stativama.

Ovde možete pogledati sve parove i rezultate Svetskog prvenstva u Brazilu.

PRODUŽECI

120' - GOOOL! Slimani u poslednji čas postiže pogodak, ali nema vremena za potpuni povratak.

119' - GOOOL! Posle potpune konfuzije u odbrani alžira, Ozil postiže gol i vodi Nemačku u četvrtfinale Mondijala.

117' - Alžirci kao da više nemaju snage da se nose sa Nemcima, kojima i dalje fali završnica.

102' - Mostefa je imao priliku za izjednačenje, puno sreće za "pancere".

98' - Tomas Miler je po ko zna koji put pokušao sa distance da postigne gol, ali ni ovog puta nije bio dovoljnio precizan.

92' - GOOOL! Širle konačno uspeva da savlada Mbolija.

DRUGO POLUVREME

89' - I Švajnštajger je probao da savlada Mbolija, ali uzalud.

82' - Tomas Miler je već u anrednom napadu mogao da donese pobedu svom timu, ali nije bio precizan.

80' - Mboli čuda pravi na golu Alžira, deluje nesavladivo. Miler je silovito šutirao, ali je golman Alžira magično intervenisao.

74' - Slimani je snažnim udarcem pokušao da iznenadi Nojera, ali golman Bajerna se nije dao prevariti.

55' - Mboli čuva Alžir. Fantastičnom intervencijom sprečio je Lama da postigne gol.

48' - Ulazak Širle u igru odmah se odrazio na agresivnost Nemačke. Mustafi je glavom probao, ali je Mboli bez problema ukrotio njegov udarac.

nemice

PRVO POLUVREME

41' - Već u sledećem napadu Gece propušta najbolju šansu na utakmici, ili bolje reći Mboli ga je sprečio u nameri da donese prednost "pancerima".

39' - Sjajan udarac Mostefa, lopta pogađa jedbnog igrača Nemačke, menja pravac ali završava u pored gola. Malo sreće je nedostajalo Alžircima da povedu.

34' - Konačano i udarac Nemaca prema golu alžira. Miler je šutirao glavom ali neprecizno.

19' - Još jednu šansu na utakmici propuštaju Alžirci. Gulam je uleteo u kazneni prostor rivala sa leve strane, ali nije dobro šutirao na sreću Nojera.

13' - Uzvraćaju Nemci, Švajnštajger je šutirao sa distance, ali je Mboli dobro reagovao.

11' - Iznenadna kontra Alžiraca nije realizovana, iako je Nojer daleko izašao van svog prostora i izblokirao zahuktalog slimanija.

SASTAVI

NEMAČKA: Nojer, Mustafi, Mertezaker, Boateng, Hevedes, Lam, Švajnštajger, Kros, Ezil, Gece, Miler.
ALŽIR: Mboli, Gulam, Belkalem, Haliče, Mandi, Lače, Mostefa, Taider, Feguli, Slimani, Sudani.