alo.rs

MONDIJAL2014

Romero zakazo dvoboj sa Nemcima

Autor: M.R | 09.07.2014 - 21:12:00h | Komentara: 1

Argentina savladala Holandiju posle jedanaesteraca. Romero odbranio šuteve Snajdera i Vlara sa bele tačke, pa će se "gaučosi" za "zlatnu boginju" boriti sa Nemačkom. Holandija za treće mesto sa domaćinom Brazilom.

Utakmica između Argentine i Holandije nije opravdala očekivanja. Kao da su i jedni i drugi čekali penale od prvog minuta. "Gaučosi" su ipak, na kraju za nijansu bili bolji.

JEDANAESTERCI

2:4 - Rodrigez pogađa! ARGENTINA JE U FINALU SP!

2:3 - Siguran je Kajt. Sve je na Silesenu mora da odbrani.

1:3 - Aguero pogađa kroz ruke Silesena. Argentina korača ka finalu.

1:2 - ROMERO brani, Snajder loše šutira.

1:2 - "Bomba" Garaja!

1:1 - Roben, kratak zalet i lagana egzekucija.

0:1 - Mesi ne greši! Silesen bez šansi!

0:0 - Brani Romero šut Rona Vlada!

pp

A Romero "gaučose" | Foto: Profimedia.rs

pp

Silesen brani "lale" | Foto: Profimedia.rs

120+1' - KRAJ! Pobednika će rešiti jedanaesterci!

117' - Još jedna šansa za "gaučose", Mesi ubacuje, Rodrigez šutira, pravo u Silesena.

115' - Kakva prilika za Palasija, izlazi sam pred Silesena i očajno sa svega nekoliko metara šutira glavom pravo u ruke holandskog golmana.

114' - Prava uspavanka na terenu u Sao Paulu.

110' - De Vri iz velike udaljenosti šutira, lopta odlazi daleko pored gola "gaučosa".

106' - Igra se Silesen, sada dribla Aguera golman "lala". Više nego hrabro za drugi produžetak polufinala SP.

105+2' - KRAJ prvog produžetka!

105+1' - Nezgodno ubacivanje Mesija, Silesen je na mestu. U istom minutu i Palasio je dobro "zavrnuo" ali daleko od Aguera.

105' - Žuti karton za Huntelara zbog protesta.

104' - I jedni i drugi deluju zaista iscrpljeno.

100' - Izlazi Laveci, na terenu je iskusni Maksi Rodrigez.

99' - Neugodan šut Robena, lopta je u naručju Romera.

95' - Huntelar u igri, Van Persi izlazi.

92' - Van Persi faulira Zabaletu u kaznenom prostoru "gaučosa".

pp

Bolje da je on igrao: Sabelja | Foto: Profimedia.rs

90+3' - KRAJ! PRODUŽECI će odlučiti ko će na megdan Nemačkoj.

90+1' - Prilika za Robena, fantastični Maskerano u poslednjem trenutku blokira. Najbolja šansa na meču za "lale".

87' - Snajder ponovo centrira u peterac, Roho glavom otklanja opasnost.

85' - Hoće li neko napasti ili svi čekaju produžetke?

81' - Sabelja "u vatru" šalje dva napadača - Aguero i Palasio menjaju Pereza i Iguaina.

78' - Snajder se revanširao Mesiju. Poput Lea i Vesli šalje loptu u golaut iz "slobodnjaka".

75' - I da je Iguain pogodio iz izgledne pozicije, ne bi se važilo. Ofsajd!

73' - Šta je sa Mesijem? Centrira iz "slobodanjaka", lopta odlazi u golaut. Očajan fudbal se igra u Sao Paulu.

71' - Laveci je imao mnogo prostora, stuštio se ka golu Silesena, ali odlično njegov udraca blokira stameni Vlar.

70' - Posle sudara glavama, Janmata i Roha, igrač "lala" je ozbiljno uzdraman.

67' - Lopta je nešto više u posedu Holandije.

64' - Kiša je iz minuta u minut sve jača.

63' - Bilja je povređen. Start Janmata sa dve noge, bolan izraz lica uz zavoj na ruci za fudbalera Lacija.

62' - De Jong izlazi iz igre, na terenu je debitant Klasi. Ko će sada čuvati Mesija?

pp

Da li je neko video Robena? Najbolji igrač "lala" kao da nije na terenu | Foto: Profimedia.rs

59' - Najbolja prilika za Argentinu, Iguain se loše snalazi pred golom Silesena.

58' - U nastavku meča slika iz prvog poluvremena se nije promenila. Još uvek se ni jedna ekipa ne odlučuje za ofanzivu.

51' - Brza kontra Argentine, Mesi u trku, Silesen je oprezan, otklanja opasnost. U trenutku dodavanja Mesi je bio u ofsajdu, prvi previd sudije Čakira.

50' - Snajder šutira iz slobodnog udarca i to veoma loše. Van Gal nije zadovoljn potezom iskusnog veziste.

49'- Demikelis povlači Robena, prvi žuti karton za Argentince.

48' - I bez kopačke, Garaj uspeva da interveniše.

45' - U nastavku na terenu će biti Janmat. Marins Indi je ostao u svlačionici.

pp

A ni oni...: Navijači Holandije | Foto: Profimedia.rs

pp

I nisu imela da vide mnogo toga u prvom poluvremenu: Navijačice Argentine | Foto: Profimedia.rs

45+2' - KRAJ prvog poluvremena! Mnogo trčanja i taktike,skoro bez šansi za gol u prvih 45 minuta.

45' - Mesi ubacuje u peterac, Silesen hvata loptu bez mnogo muke.

45' - Prvi žuti karton na meču, Martins Indi je u beležnici sudije Čakira.

pp

Za sada De Jong izlazi kao pobednik iz duela sa Mesijem| Foto: Profimedia.rs

38' - Igra se sve oštrije. Demikelis grubo startuje na Snajdera, nešto kasnije i Martins Indi na Mesija.

36' - Ron Vlar u poslednjem trenutku interveniše ispred Iguaina.

35' - Dobro je povukao Laveci, pas je kasnio, Iguain je u ofsajdu.

32' - Snajder dva puta centrira, Romero dobro boksuje.

pp

Može li Perez da zameni Di Mariju? | Foto: Profimedia.rs

27' - Strašan sudar glavama Maskerana i Vinjalduma. Vezista Argentine izvukao je deblji kraj, ali se ipak vraća na teren.

25' - U stilu pravog driblera, Silensen je sjajnim lažnjakom izbacio Iguaina. Hrabar potez mladog golmana.

24' - Laveci je iz kornera ubacio loptu u peterac, Garaj je pokušao glavom, lopta odlazi preko prečke gola "lala".

20' - Perez centrira, Silesen je na mestu.

19' - Još uvek nema ozbiljnijih prilika.

14' - Mesi tuče iz "slobodanjaka", odličan udarac, Silesen hvata živu loptu.

13' - Prvi šut ka golu, Snajder ne uspeva ozbiljnije da ugrozi Romera.

11' - Van Persi glavom izbija loptu, posle prvog ubacivanja u kazneni prostor Holandije.

10' - Argentina na startu deluje nešto zatvorenije.

pp

Jasna poruka za Mesija | Foto: Profimedia.rs

5' - Početno ispitivanje snaga, igra se na sredini terena.

3' - De Jong se ne odvaja od Mesija. Van Gal je očigleno borbenom vezisti namenio ulogu pravog flastera.

1' - Meč u Sao Paulu je počeo posle minuta ćutanja za Alfreda di Stefana. Sa centra kreće Argentina.

pp

Posle debakla Brazila sve ja lakše: Navijači Argentine | Foto: Profimedia.rs

SASTAVI:
HOLANDIJA: Silesen, Kajt, Vlar, De Vri, Martins Indi, Blind, Vinjaldum, Snajder, De Jong, Roben, Van Persi
ARGENTINA: Romero, Zabaleta, Demikelis, Garaj, Roho, Bilja, Maskerano, Perez, Iguain, Mesi, Laveci

Još jedan sudar Evrope i Južne Amerike. Ko će stići na korak od toliko željene „zlatne boginje“? Roben i Mesi su razigrani, a svi preduslovi za dobar meč ispunjeni. Može li tim selektora Sabelje da odbrani čast svog kontinenta i ubere „lale“? Pred nama je 90 minuta atomskog fubala.

• ema Vreme: 09.07.2014 22:50h