alo.rs

MONDIJAL 2014

Švajcarcima pobeda u poslednji čas!

Autor: S. V. | 15.06.2014 - 19:05:00h | Komentara: 0

Takmičenje u grupi E Svetskog prvenstva otvarili su Švajcarska i Ekvador. Pobedu su u dramatičnoj zaveršnici odneli Švajcarci golom Seferovića u sudijskoj nadoknadi vremena.

švajcarska

Ekvador je bio veoma blizu osvajanja makar jednog boda, a onda je u poslednjem minutu meča surovo kažnjen za propuštenu priliku u prethodnom napadu. Ekvadorci su prvi stigli do gola u 22. minutu, a preokret u nastavku su režirali Mehmedi i Seferović.

90+3 - GOOOL! Seferović donosi tri velika boda Švajcarskoj! Bio je to munjevit kontranapad "časovničara" koji je usledio posle velike šanse Ekvadora. Seferović je iskoristio odličan centaršut Rodrigeza i doneo veliku pobedu svojoj selekciji.

70' Švajcarcima je poništen čist gol, kada je sudija iz Kirgistana podigao ofsajd zastavicu, iako Drmić nije bio u ofsajdu.

65' Utakmica ulazi u mirniji deo igre, Ekvadorci su ponovo uspostavili ravnotežu na terenu.

48' GOOOOL! Tek što je počelo drugo poluvreme, Švajcarci su stigli do izjednačenja - Mehmedi je glavnom smestio loptu u mrežu sa svega par metara - 1:1.

ekvador

Predsednička loža: Morales (Bolivija), Korea (Ekvador), Maduro (Venecuela)

PRVO POLUVREME

45+2' Posle provg dela igre Ekvadorci imaju prednost od 1:0.

38` Švajcarcima je pripao finiš prvog poluvremena. U par navrata "sajdžije" su opasno pripretile, čak su i tražili penal nakon šuta Šaćirija, lopta je pogodila u ruku defanzivca južnoameričke ekipe.

Ćerdan Šaćiri

22' - GOOOL! Vodi Ekvador! Ajovi je iz prekida sjajno centrirao, a na pravom mestu se našao Ener Valensija.

16' - Prva ozbiljnija prilika na utakmici. Šaćiri se našao u prilici, ali je njegopv šut završio u naručju Domingeza.