alo.rs

ARJEN ROBEN, KANDIDAT ZA OSKARA

Zvezda padalica!

Autor: P. Vuković | 01.07.2014 - 07:02:00h | Komentara: 1

Ako je iko ekspert da iznudi penal, to je onda Arjen Roben! Demonstraciju pritska napadača Holandije da se u njegovu korist dosudi najstroža kazna videli smo na meču protiv Meksika u osmini finala Mondijala. Roben je toliko vršio presiju na arbitra Pedra Proensu da je ovaj na kraju i dosudio jedanaesterac, i to u 94. minutu, koji je „lalama” doneo pobedu (2:1), jer je Huntelar bio precizan sa bele tačke.

Leti, leti, Roben: Najveća varalica Mondijala

Statistika kaže da je Roben čak četiri puta padao u šesnaestercu „sombrerosa”, po dva puta u oba poluvremena. Naravno, nije se tu zaustavio, već je svaki put širio ruke ka portugalskom sudiji, traživši ljutito da dosudi penal.

Istini za volju, Proensa je mogao da dosudi penal nad Robenom u završnici prvog poluvremena, tako da je možda taj jedanaesterac u nadoknadi vremena došao i kao kompenzacija, jer Rafa Markez nije oborio Robena. Deni Marfi, bivši igrač Liverpula, rekao je za „Bi-Bi-Si” da je Roben varao kada je pao.
- Markez je bio naivan kada je počeo da startuje, ali Roben je pao sa minimalnim kontaktom - rekao je Marfi.

Rafa Markez, kapiten Meksika, otkrio je šta mu je Roben rekao posle meča.
- Razgovarali smo ispred svlačionice i priznao mi je da nije bio penal. Samo je rekao da je onaj start iz prvog poluvremena bio faul, ali da nije dosuđen - rekao je Markez.

Nad Robenom je ove sezone, na 14 utakmica Lige šampiona i Mondijala, dosuđeno čak pet jedanaesteraca!