LIGA ŠAMPIONA, 5. KOLO

Ajaks slomio Barsu, Vilšir pogodio u 27. sekundi, Čelsi pao u Bazelu!

Autor: S. V. | 26.11.2013 - 20:21:00h | Komentara: 0

U prvim utakmicama 5. kola Lige šampiona, viđeno je nekoliko iznenađujućih rezultata. Ajaks je kao domaćin savladao do ove večeri neporaženu Barselonu (2:1), Austrija je naporažena napustila Portugaliju, dok je Arsenal više igrom nego rezultatom razneo slabašni Olimpik (2:0). Zanimljivo, Bazel je i drugi put bio bolji od Čelsija i sačuvao nadu da kao najprijatnije iznenađenje može proći među 16 najboljih timova Evrope. Jedini meč bez golova odigrali su Steaua i Šalke

ligas

Ajaks mora pobediti Barsu kako bi ostao u trci za osminu finala

Ajaks - Barselona 2:1

Klinci iz Amsterdama nemaju strah od silne Barselone. Naprotiv! Golom Serera vode protiv Katalonaca sa 1:0, koji su lišeni usluga svoje prve zvezde Lea Mesija. Nastavile su se nevolje po Barselonu, jer su Holanđani duplirali prednost u 41. minutu preko Danija Hesena. Nadu Kataloncima u 4. minutu drugog poluvremena sa bele tačke doneo je Ćavi. Ipak, to nije bilo dovoljno da se izbegne prvi poraz u sezoni.

Bazel - Čelsi 1:0

Šok na "Sent Jakobs parku"! Bazel je savladao Čelsi golom Muhameda Salea i dodatno zakomplikovao situaciju u grupi E.

ligas

Bane Ivanović bio je u startnoj postavi Čelsija

Porto - Austrija 1:1

Iznenađenje na "Dragao" stadionu! Roman Kinast je doneo prednost Austrijancima, čemu su se naročito obradovali navijači Zenita. Tek u nastavku meča Porto uspeva da savlada čvrstu odbranu gostiju iz Beča. Najbolji napadač portugalskog šampiona Džekson Martinez doneo je svom timu izjednačenje u drugom minutu nastavka, a ovim rezultatom je i okončan duel.

Dortmund - Napoli 3:1

Borusija hvata poslednji voz za nastavak takmičenja. Marko Rojs bio je siguran izvođač penala u 10. minutu za vođstvo "milionera". Prednost domaćina duplirana je u 60. minutu, pošto je precizan bio Kuba Blažikovski. Ali, nemir među domaće navijače koji su i ovog puta ispunili "Signal iduna park" do poslednjeg mesta, uneo je Lorenco Insinje u 72. minutu. Ipak, sve dileme oko pitanja pobednika otklonio je Obamejang u 78. minutu.

ligas

Rojs je bio neuhvatljiv za odbranu Napolija

Seltik - Milan 0:3

Hladan tuš za domaće navijača na "Seltik parku". Milan je stigao do vođstva na krajnje neobičan način. Valter Birsa je izveo korner sa desne strane, a pored veoma skočne odbrane škotskog tima najbolje se snašao Kaka, kome to svakako nije najjači deo igre. Posle velike šanse Van Dajka, usledila je kazna, a dželat je bio Kristijan Zapata koji se odlično snašao u kaznenom prostoru Seltika. Sjajan dug pas Montoliva iskoristio je Mario Baloteli i tako prekinuo golgeterski post za konačnih 0:3 u korist italijanskog giganta.

Arsenal - Olimpik (M) 2:0

Prvi gol u večernjim utakmicama postigli su "tobdžije", a igrač koji je načeo mrežu Marseja je sjajni Džek Vilšir koji je pogodio cilj već u 27. sekundi utakmice, što je drugi najbrži gol u Ligi šampiona. Svojim drugim golom na utakmici, Vilšir je doneo ključnu prednost Arsenalu (2:0).

ligas

Atletiko je obezbedio mesto među 16 najboljih ekipa u Evropi

Jedan meč je odigran par sati ranije. U Sankt Petersburgu bodove su podelili Zenit i Atletiko Madrid 1:1 (0:0), a slađi deo plena pripao je Madriđanima koji su obezbedili plasman među 16 najboljih timove Evrope.