Arsenal ispao, Atletiko prošao posle penala! (UŽIVO)

Autor: M.R | 17.03.2015 - 23:31:00h | Komentara: 0

Arsenal slavio ali Monako prošao dalje, drama u Španiji pripala "jorgandžijama".

Arsen Venger

Nada se boljoj partiji u svojoj kući: Arsen Venger

Pirova pobeda Arsenala (0:2)! Skupo je tim Arsena Vengera platio loše veče u Londonu. Posle gola Remzija, Monako se tresao dobrih 15 minuta ali je uspeo da odoli. "Kneževi" su zasluženo u četvrtini finala.

Ovde ste mogli da pratite tok meča:

SASTAVI:
Monako: Subašić, Fabinjo, Abdenur, Valas, Kurzava Kondogbija, Toulalan, Martial, Mutinjo, Dira, Berbatov
Arsenal: Ospina, Belerin, Mertesaker, Košćelni, Monreal, Kokelan, Kazorla, Velbek, Ozil, Sančez, Žiru
20:00 - Arsenal bi mogao da postane prvi tim u istoriji LŠ koji je prošao dalje posle poraza kod kuće sa dva gola razlike.

PRVO POLUVREME:

1' - Meč je počeo.

9' - Mutinjo očajno izvodi "slobodnjak", lak posao za Ospinu.

14' - Žiru pokušava galvom, Subašić je ovoga puta imao mnogo sreće, lopta odlazi pored njegovog gola.

21' - Arsenal ima ofanzivu ali bez ozbiljnijih šansi.

36' - GOOOLLLL - 0:1 - Arsenal vodi golom Žirua, posle pravog "bilijara" Francuz pogađa Subašićevu mrežu.

38' - Strašna šansa za Arsenal, Velbek nije uspeo da pogodi gol Monaka.

42' - Žuti karton za Šančeza sbog simuliranja.

45+2' - KRAJ prvog poluvremena -1:1.

DRUGO POLUVREME:

46' - Počelo je drugo poluvreme.

53' - Ozil tuče iz "slobodnjaka" odlično brani Subašić.

58' - Preti Monako, ali Kurzava nije uspeo da zakači loptu.

62' - Mutinjo centrira iz prekida, na mestu je Ospina.

63' - Ozil iz odlične pozicije šutira snažno pored gola.

72' - Od kada je ušao u igru, Karasko pravi velike probleme odbrani Arsenala.

79' -  0:2 - GOOOLLLL - Mrežu Monaka trese Aron Ramzi sa desetak metara.

83' - Strašna prilika za Žirua, Subašić je odbranio siguran gol!

90+2' - Igraće se još tri minuta, prave "viktorije" pred golom Monaka.

90+5' - KRAJ MONAKO JE PROŠAO DALJE I PORED PORAZA!

Liga šampiona logo

PENALI:

23:29 - KRAJ KISLING ŠUTIRA PREKO GOLA, ATLETIKO IDE DALJE.

23:29 - Tores je pogodio - 3:2 za Atletiko.

23:28 - Kastro je siguran - 2:2

23:28 - Koke promašuje brani Leno  - drama na "Kalderonu".

23:27 - Toprak očajno šutira preko gola - ostaje 2:1 za Atletiko.

23:26 - Suarez precizan - 2:1.

23:26 - Rols siguran pod prečku - 1:1

23:25 - Grizman pogađa - 1:0 za Atletiko.

23:24 - I Čalhanoglu promašuje, sjajna intervencija Oblaka.

23:24 - Garsija promašuje prvi jedanaesterac, lopta ide preko gola.

DRUGI PRODUŽETAK:

120+1' - KRAJ, penali će odlučiti ko će u četvrtinu finala LŠ.

119' - Nema većih uzbuđenja, čekaju se penali.

110' - Raul Garsija preti, ali siguran je Leno.

105' - Sa centra kreće Bajer.

PRVI PRODUŽETAK:

105' - Kraj prvog produžetka. I jedni i drugi čekaju grešku rivala.

93' - Belarabi je morao bolje da centrira, Miranda lako interveniše.

91' - Počeo je prvi produžetak.

90+4' - KRAJ, igraće se produžetak.

90' - Igraće se još četiri minuta zaustavnog vremena.

83' - U igru ulazi Fernando Tores, na teren će umesto Marija Mandžukića.

80' - Turan šutira posle odlične akcije Atletika, brani Leno.

70' - Koke je pokušao iz slobodnog udarca, nije imao sreće da zatrese mrežu.

66' - Oprezno se obe strane, ima još dosta da se igra ali čini se da smo blizu podružetaka.

58' - Bez većih prilika, Atletiko dominira dok Bajer čeka kontru.

48' - Simeone poziva publiku da još više pomogne "jorgandžijama".

46' - Počeo je nastavak meča. Mandžukić je ostao u igri, Kanija menja Raul Garsija.

45+4' - Mandžukić je povređen, veliko je pitanje da li će moći da nastavi meč. Tvrda utakmica sa puno duela, Atletiko je uz mnogo sreće stigao do gola. KRAJ prvog poluvremena!

45' - Dobra akcija gostiju, Son je bio u prodoru ali bez nekog efekta.

31' - Mandžukić sporo reaguje, Vendel klizećim otklanja opasnost.

27' - 1:0 - GOOOLLLL  -  Mario Suarez donosi Atletiku prednost. Na putu ka golu lopta ja zakačila Toplaka i prevarila Lena.

21' - Prva i to prinudna izmena, golman Moja se povredio na teren će mladi Slovenac, Jan Oblak.

17' - Son posle kornera odlično cilja , Mandžukić dobro interveniše ispred gola svog tima.

10' - Preti Belarabi sa ivice kaznenog prostora, prvi napad Bajera posle startne ofanzive Atletika.

1'- Meč je počeo. Sjajna atmosfera na stadionu, u loži je i Pep Gvardiola.

20:00 - “Došlo je vreme da se pregrupišemo i damo sve od sebe! To je ono što najbolje radimo” - kaže trener “jorgandžija” Dijego Simenone.
SASTAVI:
Bajer: Leno, Hilbert, Toprak, Spahić, Vendel, Kastro, Bender, Belarabi, Čalhanoglu, Son, Drmić
Atletiko: Moja, Juanfran, Miarnda, Himenez, Gamez, Turan, Suarez, Koke, Kani, Grizman, Mandžukić

Tok meča mogli ste da pratite gore:

Atletiko se prvukao kroz iglene uši! Madriđani su posle izvođena penala uspeli da se preko Bajera iz Leverkuzena plasiraju u narednu rundu Lige šampiona.

Gde je Radomir stao, on  nastavlja: Dijego Simeone

Očekuje slavlje: Dijego Simeone | Foto: Profimedia