LIGA ŠAMPIONA

Arsenal mali za Bajern,
Porto bolji od Malage!

Autor: Dražen Ostojić | 19.02.2013 - 22:31:00h | Komentara: 0

Bajern i Porto zabeležili su pobede u prvim mečevima Lige šampiona i tako stekli prednost pred revanše osmine finala elitnog takmičenja, koji su na programu 13. marta.

Mario Mandžukić Bajern

Dokusurio Arsenal: Mario Mandžukić Bajern | Foto: AP

Iako gost, nemački velikan je bio favorit protiv Arsenala u Londonu. Bavarci su ovu ulogu opravdali već u 7. minutu, kada je Kros utišao preko 60.000 duša na "Emirejtsu". Do odlaska na odmor pogodio je i Miler (21. minut) za mirnih drugih 45 minuta za Bajern.
Bavarce nije poremetio ni gol Podolskog u 55. minutu posle kardinalne greške golmana Bajerna Nojera, pa je Mandžukić u 77. minutu samo potvrdio pobedu za miran revanš.

Mutinjo Porto

Jedini strelac na "Dragau": Mutinjo | Foto: Reuters

U manje zanimljivom meču večeri Porto je na svom "Dragau" bio bolji rival od Malage, ali veoma teško došao do minimalne pobede - 1:0 (0:0). Jedini strelac bio je Mutinjo u 56. minutu.