MADRIĐANI ODOLELI NA “NOU KAMPU”

Atletiko je šampion Španije!

Autor: S. V. | 17.05.2014 - 20:05:00h | Komentara: 0

Uz nezapamćene muke, u svakom smislu te reči, fudbaleri Atletiko Madrida “preživeli” su gostovanje Barseloni i osvojili titulu prvaka Španije prvi put posle 1996. godine!

atletiko

Atletiko je osvojio 10. titulu u istoriji kluba

“Jorgandžije” su do velikog uspeha stigle odigravši nerešeno 1:1, a počelo je najgori mogući način.

Prvo se povredio najbolji fudbaler ovog tima Dijego Košta, da bi nedugo zatim van terena morao i kreator igre Arda Turan, takođe zbog povrede. A, onda je so na ranu stavio Aleksis Sančez spektakularnim pogotkom u 33. minutu.

atletiko

Nastup Dijega Košte u finalu Lige šampiona neizvestan je zbog povrede

Međutim, borbeni duh izabranika trenera Dijega Simeonea nije slomljen. Izjednačenje je stiglo početkom drugog poluvremena, kada je defanzivac gostiju Dijego Godin zatresao mrežu Katalonaca.

Da šampionski pehar ide u prave ruke, deseti put u istoriji kluba, potvrdili su i navijači Barselone koji su snažnim aplauzom pozdravili goste iz Madrida i verovatno im na taj način pružili dodatnu podršku pred finale Lige šampiona protiv ljutog rivala Real Madrida.