POLUFINALE LIGE ŠAMPIONA

Atletiko tukao Čelsi (3:1) i
zakazao finale sa Realom!

Autor: D. O. | 30.04.2014 - 21:47:00h | Komentara: 1

U finalu ovogodišnje Lige šampiona 24. maja na "La Lužu" u Lisabonu gledaćemo dva madridska kluba - Real i Atletiko. Nakon što je Real u dva meča pobedio Bajern (1:0 i 3:0), "jorgandžije" su posle 0:0 iz španske prestonice nokautirali Čelsi u njihovom Londonu - 3:1 (1:1).

Čelzi Atletiko Foto: AP

U Lisabonu će igrati Atletiko i Real Foto: AP

Meč na Ostrvu je počeo kako se samo poželeti može za četu Žozea Murinja. Poveli su "plavci" sa 1:0 u 36. minutu. Strelac je bio bivši igrač Madriđana Fernando Tores. Međutim, radost domaćina kratko je trajala. Posle svega osam minuta izjednačio je Adrijan Lopez i to je već bio rezultat koji je "jorgandžije" vodio u Lisabon.

Sa 1:1 otišlo se na poluvreme, a u drugom delu, videlo se, "Posebni" je naručio samo napad. Imali su domaći svoje šanse, ali ih nisu koristili. A onda u 59. minutu novi šok za prepun "Stamford bridž".

Napeta atmosfera u Londonu Foto: AP

Rezervista Samjuel Eto kasni sa startom u svom kaznenom prostoru, faulira Dijega Koštu, a sudija Ricoli pokazuje na "kreč". Siguran izvođač je upravo Dijego Košta i na semaforu je 1:2, što je tada značilo da Čelsi mora da postigne još tri gola ako želi da se nađe na Benfikinom "La Lužu" u poslednjoj, najvećoj utakmici Lige šampiona - velikom finalu.
Međutim, četa Dijega Simeona je pokazala da nije slučajno u samom vrhu evropskog fudbala. Ne samo da nisu poklekli nijednom do kraja, nego su uspeli još jednom da zatresu mrežu Švarcera. Učinio je to Arda Turan u 72. minutu za, ispostavilo se, konačnih 1:3.
Poslednji komentari
  • rivaldo Vreme: 02.05.2015 17:56h

Murinjo se samo brani i zato je sad puko ko bomba.A najpametniji je kad je stavio matorog svarcera na gol.