GENERALNA PROBA PRED FINALE LŠ

Bajern „preživeo“ Dortmund!

Autor: S. V. | 04.05.2013 - 20:41:00h | Komentara: 1

Samo par nedelja pred veliki nemački okršaj u finalu Lige šampiona, Borusija Dortmund i Bajern odigrali su prvenstveni meč na „Signal Iduna parku“!

borusija

Subotić je odlično komandovao odbranom Borusije

Utakmica dva najbolja nemačka kluba poslednjih godina završena je bez pobednika (1:1).

Domaćin je poveo već u 11. minutu preko Kevina Groskrojca, koji je sjajnim volej udarcem savladao Nojera. Međutim, radost domaćih navijača trajala je samo 12 minuta, pošto je Mario Gomez vratio stvari na početak u 23. minutu utakmice.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do 60. minuta kada je najbolji strelac Dortmunda Levandovski propustio priliku da sa bele tačke donese svom timu novu prednost. Ipak, treba istaći i da je Manuel Nojer sjajno reagovao i odbranio šut Poljaka.
Da je ovo bilo sve samo ne utakmica bez rezultatskog značaja, s obzirom da je Bajern već osvojio titulu, potvrdio je Brazilac Rafinja koji je zbog grubosti isključen u 64. minutu.
„Milioneri“ nisu iskoristili tu prednost, pa je meč završen bez pobednika.
Treba spomenuti i odličan učinak srpskog reprezentativca Nevena Subotića.
  • Noca München Vreme: 04.05.2013 21:27h

Dortmund nadigrao Bayern u drugom poluvremenu ali nisu uspeli da im daju gol. Neven Subotic odigrao je odlicno utakmicu i bio je jedan od najboljih , zajedno sa poljakom kubom Blazikowskim dominirali su terenom.