BRILJIRAO

Bane Ivanović doneo pobedu Čelsiju!

Autor: B92 | 21.08.2013 - 23:31:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Čelsija savladali su Aston Vilu 2:1 (1:1), a tri boda u drugom kolu Premijer lige londonskom timu doneo je Branislav Ivanović.

Ikona Čelsija:  Bane Ivanović

Ikona Čelsija: Bane Ivanović | Foto: AP

Kapiten Srbije je glavom u 73. minutu postigao gol i doneo ekipi Žozea Murinja drugu pobedu u četiri dana.

Čelsi je poveo već u šestom minutu autogolom Antonija Lune, da bi u nadoknadi prvog dela Kristijan Benteke izjednačio.
Čelsi ima dve pobede u prva dva kola Premijer lige, Vila se iz turneje po Londonu vratila sa tri, jer je na premijeri iznenadila Arsenal 3:1.
Već u šestom minutu Čelsi je poveo protiv Vile. Nakon loše intervencije odbrane gostiju, Oskar je poslao sjajan pas u levu stranu do Azara, ovaj je ušao u kazneni prostor i gađao dalji ugao, De Guzman je odbranio, ali je odbijena lopta pogodila njegovog saigrača Antonija Lunu i završila u mreži.
Čelsi je kontrolisao igru u nastavku, ali nije ozbiljno pretio rivalu. Aston Vila se postepeno oslobađala pritiska i bila sve bliža golu Čeha.
U nadoknadi vremena gosti iz Birmingema neočekivano stižu do izjednačenja. Gabrijel Agbonalor je konačno uspeo da prevari Branislava Ivanovića i pobegne mu na levoj strani, odmah je loptu poslao u kazneni prostor gde ju je levom nogom umirio Kristijan Benteke, a onda sjajnim udarcem poslao uz stativu.
Belgijanac je ponovo pokazao zašto su ga Englezi prozvali Bentegol, potigao je već treći u novoj sezoni Premijer lige.
U drugom delu Čelsi je krenuo mnogo konkretnije, zapretio nekoliko puta, da bi tek u 75. minutu vratio prednost. Branislav Ivanović je u svom stilu glavom sa nekoliko metara zatresao mrežu, posle centaršuta Frenka Lamparda sa desne strane. Minut pre toga Bane je izbegao možda isključenje zbog oštrog starta.