Banetov crveni
pomogao Junajtedu da
slavi protiv Čelsija - 3:2!

Autor: | 28.10.2012 - 19:18:00h | Komentara: 0

Mančester junajted slavio je u jednom od najvećih derbija na Ostrvu, protiv Čelsija - 3:2 (2:1). Bilo je to prvi put da "đavoli" slave u Londonu, na "Stamford bridžu", još od 2002. godine.

Čičarito

Presudio "plavcima": Čičarito | Foto: Reuters

Junajted je stigao do vođstva već u četvrtom minutu spletom srećnih okolnosti. Snažan udarac Robina van Persija uzdrmao je stativu Čelsijevog gola, a lopta se odbila pravo u Davida Luiza, a onda od defanzivca "plavaca" u mrežu domaćih - 0:1.

Već u 12. minutu na semaforu je pisalo 0:2, a strelac je bio Van Persi, koji je iskoristio sjajan centaršut Valensije.
Interesantno je da Mančester junajted nikada u istoriji Premijer lige nije izgubio meč u kome je vodio sa 2:0, a do sad je toliko vodio 281 put. Štaviše, 346 puta je u elitnom takmičenju imao dva ili više gola prednosti, a učinak u tim mečevima mu je 336 pobeda i deset remija.
Znao je to, verovatno, i trener "plavaca" Di Mateo, ali se nije predavao. U 44. minutu usledila je majstorija Huana Mate iz slobodnog udaraca i fudbaleri Čelsija su mirnije glave otišli na pauzu.
Tek što je počelo drugo poluvreme, u 54. minutu, Čelsi je stigao do izjednačenja. Mata je sjajno smirio loptu na liniji pokraj gola Junajteda, vratio je u igru, a onda je sa druge strane Oskar centrirao pravo na glavu Ramiresa koji je bio nepogrešiv - 2:2.

Branislav Ivanović

Branislav Ivanović meč je završio u 64. minutu | Foto: Reuters

I kada je Čelsi bio na pragu preokreta, usledio je šok za sve kojima je plava boja u srcu. U 64. minutu Branislav Ivanović je kao poslednji igrač odbrane nehotice zakačio Ešlija Janga, a sudiji je to bilo dovoljno da srpskog reprezentativca isključi, pa je Junajted ostao sa fudbalerom više na terenu. Odmah je reagovao Aleks Ferguson, ubacivši Čičarita, a samo sedam minuta posle Ivanovićevog isključenja, Čelsi je ostao i bez Toresa. "El Ninjo" je dobio drugi žuti karton...
Sa takvim odnosom snaga na terenu Čelsi nije mogao da izdrži. Pomenuta rezerva, Meksikanac Čičarito Ernandez, izrastao je u junaka Junajteda, jer je u 75. minutu bio na pravom mestu prilikom oštrog (centar)šuta Rafaela sa desne strane - 3:2!
Ovim trijumfom Junajted je prišao vodećem Čelsiju na samo bod zaostatka.

Čelsi - Mančester Junajted 2:3 (1:2)

PLASMAN: Čelsi 22, Mančester junajted 21, Mančester siti 21, Totenhem 17, Everton 15, Arsenal 15, VBA 14, Vest Hem 14, Fulam 13...