Autor: Tanjug | 11.04.2013 - 00:30:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Barselone i Bajerna plasirali su se u polufinale Lige šampiona, pošto su večeras u revanš mečevima četvrtfinala eliminisali Pari Sen Žermen i Juventus.

gg

Plasirali se u polufinale | Foto: Reuters

Barselona je na Kamp nou remizirala sa Parižanima 1:1, ali je prošla dalje zahvaljujući većem broju postignutih golova u prvom meču na Parku prinčeva 2:2.

Gosti su poveli pogotkom Argentinca Havijera Pastorea u 50, a izjednačio je Pedro Rodrigez u 71, samo devet minuta nakon što je "roviti" Lionel Mesi ušao u igru.

U Torinu je Juventus napadao, ali su Bavarci preko Marija Mandžukića u 63. i njegove zamene Klaudija Pizara u 90. minutu došli do trijumfa od 2:0, identičnog kao pre šest dana u Minhenu.

gg

Prošli dalje | Foto: Reuters

Sinoć su plasman među četiri najbolje ekipe u Evropi izborili Real Madrid i Borusija Dortmund.

Žreb za polufinale održaće se u petak u Nionu.