Autor: M.R. | 02.05.2015 - 18:49:00h | Komentara: 1

Katalonci rezultatom 8:0 ispratili Kordobu u drugu ligu.

Neprevaziđen:  Leo Mesi

Raspoložen za igru: Leo Mesi | Foto: Profimedia

Do 42. minuta meča između Kordobe i Barselone, na semaforu je stajalo 0:0. A onda je Barsa ubacila u drugu brzinu... Katalonci nastavljaju da melju, ekipa Luisa Enrikea je na putu ka tituli šampiona Španije zabeležila novu pobede i to kakvu. Mesi i drugovi su sa osam lakih komada poslali Kordobu u drugu ligu(0:8).
Barselona je mogla i da ostvari najubedljiviju pobedu u gostima u istoriji španskog prvenstva, ali je samo izjednačila sopstveni rekord, postavljen 1959. protiv Las Palmasa i prvi put izjednačen 2010. protiv Almerije.
Domaćina su načeli Ivan Rakitić u 42. minutu i Luis Suarez u samom finišu prvog poluvremena, a u nastavku su nemoćnog golmana Karlosa “izrešetali” Lionel Mesi (46, 80), Suarez (53, 88), Pike (65) i Nejmar (85, penal).
Čini se da je naš Miroslav Đukić pobegao na vreme. Ali sudibnu srpskog trenera nije podelio Aleksandar Pantić. Bivši štoper Crvene zvezde ja na terenu proveo svih 90. minuta. Kordoba je na ovaj način zabeležil osmi uzastopni poraz na domaćem terenu i tako postavila negativan rekord.
I za kraj. Lionel Mesi je velika faca! Mogao je da postigne het-trik, ali je penal ipak, prepustio Nejamru. Brazilac je želeo da se upiše u listu strelaca, a Leo je bio velikodušan.

Tagovi:

• sarlo Vreme: 04.05.2015 12:06h

Na istoj utakmici nije sviran penal za Partizan zbog igranja rukom. Mozemo i tako.