BEZ IZNENAĐENJA

Benfika i Čelsi u finalu Lige Evrope

Autor: Beta | 02.05.2013 - 23:31:00h | Komentara: 0

Fudbaleri portugalske Benfike i engleskog Čelsija plasirali su se večeras u finale Lige Evropa.

Benfika je kod kuće savladala turski Fenerbahče sa 3:1 i prošla u finale iako je u prvoj utakmici izgubila 1:0.

Benfika slavi odlazak u finale

Strelci za portugalsku ekipu u revanšu bili su Nikolas Gaitan u devetom i Oskar Kardoso u 35. i 66. minutu, dok je jedini gol za Fenerbahče postigao Dirk Kojt iz penala u 23. minutu.
Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je ceo duel za Benfiku, dok
Miloš Krasić nije bio u konkurenciji za tim iz Istanbula.
Čelsi je na svom terenu pobedio švajcarski Bazel sa 3:1 i tako sa ukupnih 5:2 prošao dalje.