alo.rs Fudbal

JSL 16. KOLO

Borjan odbranio "Čair", Zvezdi samo bod!

Autor: M.R | 23.02.2015 - 18:04:00h | Komentara: 0

Fudbaleri crveno-belih nisu iskoristili kiks Partizana, Zvezda odigrala 0:0 sa Radničkim iz Niša.

Zvezdin „kapitalac“: Darko Lazović

Ipak u timu: Darko Lazović | Foto: Marko Metlaš

Ista meta, isto odstojanje! Fudbaleri Crvene zvezde u prvom kolu prolećnog dela prvenstva nisu uspeli da iskorite remi Partizana. Izabranici Nenada Lalatovića iz Niša nose samo bod. Meč sa Radničkim završen je rezultatom - 0:0. Domaći su bili bolji u prvom poluvremenu a Zvezda u nastavku. Utakmicu na "Čairu" su obeležile odlične odbrane golmana Rajkovića i Borjana. Kapiten crveno-belih je briljirao u prvih 45 minuta, dok je doskorašnji čuvar mreže Ludogoreca u nastavku bio fantastičan.
Gosti su mogli po pobede u samoj završnisi, ali je šut Pavićevića odlično zaustavio fantastični Borjan.

Milan Borjan

Milan Borjan sačuvao "Čair" | Foto: FK Crvena zvezda

Posle ovog remija, Zvezdin zaostatak za liderom Partizanom ostaje isti (šest bodova).
Tok utakmice mogli ste da pratite ovde:
SASTAVI:
RADNIČKI NIŠ: Borjan - Petrović, D. Bulatović, Lakić-Pešić, R. Bulatović, Ćulum, Marjanović, Popara, Ašćerić, Đuričković.
CRVENA ZVEZDA: Rajković - Cvetković, Pavićević, Lazić, Anđelković - Kovačević - Savićević, Stojanović, Lazović, Gavrić - Parker.

PRVO POLUVREME:

1’ - Radnički je dobro otvorio meč, hrabro su počeli. Posle 25 seknudi prva šansa, Nikola Ašćerić je pokušao, lopta prolazi pored stative.
17’ -  Igrači Radničkog traže penal, ali sudija Mažić ostaje nema i pokazuje žuti karton Ašćeriću domaćih zbog simulirnja. Šutirao je Popara, Rajković kartko odbio, natrčao je Ašćerić, ali glavni arbitar smatra da nije bilo prekršaja.

28' - Zvezda se polako oslobađa početnog pritiska Radničkog.

31' - Anđelković šutira, ali nema opasnosti po Borjana.

33' - Lazović solidno pokušava, bila je ovo dobra šansa za Zvezdu.

39' - Lakić - Pešić  šutira glavom sa sedam metara, ali Rajković odlično brani. Novi kapiten čuva crveno-bele.

40' - Marković sa distance, ponovo je Rajković na mestu.

45' - Kraj prvog poluvremena - 0:0

Sporna situacija:

DRUGO POLUVREME:

45' - Drugo poluvreme počinje veliko bakljadom "delija".

45' - Prva prilika na startu, Parker je pokušao, ali Borjan uspeva da interveniše, i pokupi loptu ispred Gavrića.

48' - Stojanović šutira loše iz "slobodnjaka".

57' - Anđelković loše centrira, lak posao za Borjana. Golman domaćih lako kroti i pokušaj Parkera.

59' -  Katai je na terenu umesto Gavrića.

66' - Igrači Zvezde tražili penal. Smatrali su crveno-beli da je bilo igranja rukom u kaznenom prostoru, Mažić je samo odmahnuo rukom.

68' - Ristić je u igri umesto Saše Stojanovića. Popularni Caki je ispraćen zvižducima.

68' - Izlazi Ašćerić na terenu je Pejčić.

73' - Loše šutira Parker. Zvezda napada ali bez nekih većih šansi.

77' - Lalatović baca sve karte u napad, iz igre izlazi defanzivac Cvetković, na terenu je napadač Luka Jović.

80' - Izmena i u redovima domaćih, Ćulum izalzi, ulazi Kolarević.

84' - Odlična prilika za Vukana Savićevića, loš šut igrača crveno-belih sa svega šest metara.

87' - Parker je u ofsajd poziciji.

90' - Igraće se još četiri minuta na "Čairu".

90+3' - Parker je iznudio korner, Ristić centrirao, odlična šansa za Pavićevića ali je Borjan na mestu!

90+6' - KRAJ utakmice - 0:0 na "Čairu"!