OPROŠTAJ KAPITENA

Crvena zvezda slavila protiv Vojvodine u Novom sadu! (FOTO)

Autor: Tanjug | 23.08.2014 - 23:54:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Novom Sadu ekipu domaće Vojvodine sa 1:0, u derbi utakmici 3. kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampion osvojio je izuzetno značajne bodove i zadržao maksimalan učinak na početku sezone.

Slavlje posle gola

Izabranici Nenada Lalatovića uložili su maksimum truda na raskvašenom terenu stadiona Karađorđe i on im se na kraju višestruko isplatio.

Vođena je velika i izjednačena borba, crveno-beli su bili bolji u prvom, a domaćin u drugom poluvremenu.
Vojvodina je u drugih 45 minuta svim silama nastojala da sruši otpor Beograđana, ali je njihova mreža ostala netaknuta nakon što je gol odluke postigao Đorđe Rakić još u 16. minutu.
On je matirao protivničkog golmana evrogolom, pravim projektilom sa oko 25 metara, ali se povredio prilikom postizanja pogotka, pa je kasnije morao da napusti teren.

fudbaleri Zvezde nosili svog kapitena na oproštaju

fudbaleri Zvezde nosili svog kapitena na oproštaju | Foto: Nenad Mihajlović

Lalatović večeras nije mogao da računa na svih osam pojačanja nakon što je Fudbalski savez Srbije ukinuo Crvenoj zvezdi zabranu registracje igrača pošto su potrebni papiri stigli samo za dvojicu.

Tako su se Bogdan Planić i Nikola Gavrić, koji su dobili "zeleno svetlo", našli na klupi za rezerve.
Vojvodina - Crvena zvezda 0:1 (Rakić 16)
Odigrano ranije danas:
Borac - Čukarički 0:0
Napredak - OFK Beograd 2:4 (Mićić 41, 90+4 - Paločević 2. Čavrić 5, 29, Gajić 49)
Jagodina - Radnički Niš 3:1 (Savković 48, Lepović 66, Đurić 78 - Đorđević 41)
Spartak - Mladost 1:0 (Milić 27)
Voždovac - Rad 1:6 (Anđelković 64 - Jelić 8, 23, 29, 44, 53, Perović 78)
Novi Pazar - Radnički Kragujevac 2:0 (Hadžibulić 51, Đorđević 80)
U poslednjem meču 3. kola Partizan sutra od 19 sati dočekuje ekipu Donjeg Srema.
Tabela: Crvena zvezda 9 bodova, Novi Pazar i Spartak po 7, Rad, Partizan i Vojvodina po 6, Čukarički 5, itd.