PREOKRET

Crvena zvezda u finišu srušila otpor Napretka!

Autor: Tanjug | 08.03.2014 - 20:15:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su večeras u Beogradu ekipu kruševačkog Napretka sa 4:1, a ovom pobedom ponovo su preuzeli vođstvo na tabeli Superlige Srbije.

Dragan Mrđa i Abiola Dauda

Dragan Mrđa i Abiola Dauda | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Počelo je šokantno po favorizovanog domaćina, jer je Napredak poveo već posle 15 minuta iz penala, nakon prekršaja golmana Bajkovića u šesnaestercu. Prvi deo meča protekao je slaboj igri crveno-belih, gosti su branili prednost i povremeno opasno pretili, ali je Pavićević izjednačujućim golom u finišu poluvremena najavio preokret.

U drugih 45 minuta Crvena zvezda je preuzela kontrolu utakmice i diktirala tempo, međutim, Kruševčani su odolevali sve do završince.
U pravom trenutku razigrao se Dauda i sa dva gola doneo nedostižnu prednost, a Ninković je pred kraj samo "overio" zasluženu i dragocenu pobedu.
Crveno-beli na čelu tabele ponovo imaju bod prednosti nad Partizanom, koji je ranije danas u Kragujevcu deklasirao domaći Radnički (5:0).
Crvena zvezda - Napredak 4:1 (Pavićević 45, Dauda 73, 76, Ninković 81 - Dimitrov 14. penal)
Odigrano ranije danas:
Čukarički - OFK Beograd 1:0 (Mirosavljević 60)
Radnički Niš - Rad 1:1 (Stojanović 8 - Injac 6)
Radnički Kragujevac - Partizan 0:5 (Malbašić 3, Škuletić 38, 90, Drinčić 58, Lazović 64. penal)
Donji Srem - Jagodina 1:1 (Nikitović 35 - Pešić 90. penal)
Voždovac - Javor 1:0 (Karaklajić 80)
Novi Pazar - Sloboda 2:1 (Sotirović 60, Selimović 73 - Mihajlović 66)
U preostaloj utakmici 18. kola sutra od 14 sati u Subotici sastaju se Spartak i novosadska Vojvodina.
Tabela: Crvena zvezda 41 bod, Partizan 40, Čukarički 31, Vojvodina 28, Jagodina 28, Novi Pazar 28, Radnički Niš 26, itd.