ČETVRT FINALE LIGE ŠAMPIONA

Čudesan preokret Borusije,
Real ide dalje uprkos porazu!

Autor: Tanjug | 09.04.2013 - 23:08:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Borusije plasirali su se večeras u polufinale Lige šampiona, pošto su u revanšu četvrtfinala u Dortmundu savladali Malagu sa 3:2, dok je Real uprkos porazu istim rezultatom od turskog Galatasaraja otišao među četiri najbolje ekipe.

Borusija Dortmund

Santana obradovao Jirgena Klopa i sve u Dortmundu | Foto: Reuters

U prvom duelu Malage i Borusije prošle nedelje nije bilo golova, a debitant u LŠ je odlično počeo revanš i poveo u 25. minutu preko Hoakina.

Izjednačio je Robert Levandovski u 40. minutu, a zatim je istorijski uspeh španaca najavio Eliseu u 82. minutu.

Malaga

Igrači Malage zatečeni | Foto: Reuters

Marko Rojs je u prvom minutu sudijske nadoknade izjednačio, a kada su svi mislili da je gotovo, defanzivac Santana je u poslednjim trenucima postigao treći gol i doneo pobedu i veliki preokret "milionerima".

Real je u Istanbulu, uprkos odličnom početku i vodećem golu Kristijana Ronalda u osmom minutu, potpuno razočarao u nastavku.

Kristijano Ronaldo

Prvi zatresao mrežu Turaka: Kristijano Ronaldo | Foto: Reuters

Prvo je Emanuel Ebue izjednačio u 57. minutu, zatim su Vesli Snajder u 71. i Didije Drogba u 72. minutu zatresli mrežu Dijega Lopeza za ubedljivo vođstvo. Real je u poslednjih nekoliko minuta igrao bez isključenog Alvara Arbeloe.

Madriđani su u drugom minutu sudijske nadoknade preko Ronalda postavili konačan rezultat.

Didije Drogba

Didije Drogba slavi pogodak | Foto: Reuters

Ipak, kraljevski klub prošao je dalje zahvaljujući trijumfu od 3:0 u prvoj utakmici u Madridu.