OSMINA FINALA LIGE ŠAMPIONA

Čudesni "sveci" izbacili Čelsi, Bajern demolirao Šahtjor!

Autor: S. V. | 11.03.2015 - 20:20:00h | Komentara: 0

To samo fudbal može da priredi. Drama na "Stamford bridžu" prepričavaće se godinama, jer je Pari Sent Žermen sa igračem manje eliminisao Čelsi (2:2) posle 120 minuta fantastične borbe. Pored Parižana put četvrtfinala krenuće i fudbaleri Bajerna koji su ponizili Šahtjor sa 7:0.

"Sveci" su bili ludo hrabri u Londonu i to im se isplatilo, dok je Čelsi sve nade polagao u svoj čuveni "autobus" pred golom, koji je otključan u dva navrata posle kornera. Tako će Srbi Bane Ivanović i Nemanja Matić sačekati neku drugu priliku da se pokažu u najkvalitetnijem evropskom takmičenju.

fudbal

Edinson Kavani / Foto: profimedia.rs

115' - GOOOL Kapiten PSŽ-a Tijago Silva se iskupio za napravljeni jedanaesterac, pošto je nebeskim skokom glavom poslao loptu iza leđa Kurtoe.

96' - GOOOL Tijago Silva je nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, a Eden Azar je bio siguran sa penala za novo vođstvo Čelsija (2:1).

2. POLUVREME

88' - GOOOL I Mario Gece je uspeo da se upiše u strelce na "Alijanc areni".

86' - GOOOL Ko će kome, a ne svoj svome! Hrabra igra "svetaca" isplatila u finišu utakmice. Posle kornera sa desne strane najviši u skoku bio je bivši "plavac" David Luiz i zakucao loptu u mrežu Čelsija.

80' - GOOOL Iako je PSŽ bio bolji rival u drugom poluvremenu, Čelsi prvi stiže do gola. Geri Kejhil se najbolje snašao u šesnaestercu gostiju i doveo svoj tim do vođstva.

74' - GOOOL Levandovski na sjajnu asistenciju Švajnija postiže treći gol u Ligi šampiona ove sezone.

63' - GOOOL Šahtjoru se loše piše, jer je Badštuber postigao peti gol za Bavarce.

58' - Najbolju priliku za gol propušta Kavani. Uspeo je da prevari Kurtou, ali je posle njegovog udarca iskosa sa leve strane, lopta pogodila stativu i "odšetala" van opasne zone.

51' - GOOOL Tomas Miler postiže četvrti pogodak za Bavarce i praktično trasira put svom timu ka četvrtfinalu

49' - GOOOL Frank Riberi solo-akcijom je izbacio celu odbranu Šahtjora iz igre i smestio loptu iza leđa Pjatova.

fudbal

1. POLUVREME

34' - GOOOL Bajern je duplirao prednost preko defanzivca Žeroma Boatenga.

32' - Veliki problemi za PSŽ! Zbog starta nad Osakrom, direktan crveni karton dobio je Zlatan Ibrahimović. Parižani nastavljaju utakmicu sa 10 igrača. Prestrogo, čini se.

24' - Posle centaršuta Rafinje, Levandovski je pogodio stativu.

19' - Bajern pritiska Šahtjor, ali i dalje je samo jedan gol prednosti. Međutim, loša vest je da se Roben požalio na povredu zadnje lože, pa će umesto njega u nastavku igrati Sebastijan Rode.

9' - Prinudna izmena u Šahtjoru. Umesto povređenog Tajsona u igri je Krivcov. Prethodno je Levandovski pripremio šansu Robenu, ali je Holanđanin zakasnio za koji delić sekunde.

4' - GOOOL Bajern vodi pogotkom Tomasa Milera sa bele tačke. Direktan crveni karton dobio je Kučer.

2' - Odmah šansa za Parižane. Kavani je bio u prilici, ali je izvukao samo korner.