SERIJA A

Goleada u Firenci, Janković "pocrveneo" zbog Tomovića

Autor: M. Grujić | 02.12.2013 - 22:01:00h | Komentara: 0

Sjajna utakmica viđena je u Firenci gde je u 14. kolu Serije A Fiorentina slavila sa 4:3 protiv Verone.

U centru pažnje bio je specijalni gost Gabrijel Batistuta koji je primljen u Kuću slavnih italijanskog fudbala, a igrači tima u kojem se proslavio na najbolji način su mu se odužili.

Već nakon 15 minuta na Artemiju Frankiju viđeno je četiri gola (2:2), a za drugi preokret u prvom poluvremenu bio je zaslužan Vargas golom za 3:2 i vođstvo "ljubičastih" pred poluvreme.

Ključan detalj ipak dogodio se početkom drugog poluvremena kada su se Nenad Tomović i Boško Janković našli u duelu, i to u kaznenom prostoru gostiju, a ofanzivac Verone pokazao je da mu defanziva nije jača strana zbog čega je bio primoran da reaguje u maniru najboljih golmana. To nije promaklo sudiji koji ga je isključio i pokazao na belu tačku, a siguran realizator bio je Đuzepe Rosi. Konačnih 4:3 postavio je Žoržinjo u 72. minutu.