LIGA ŠAMPIONA

“Građani” pred eliminacijom!

Autor: S. R. | 06.11.2012 - 23:23:00h | Komentara: 0

Prvak Engleske Mančester siti nalazi se pred ispadanjem iz Lige šampiona pošto je kao domaćin remizirao sa Ajaksom 2:2, čime je ostao na začelju tabele grupe D posle četiri kola.

Liga šampiona 1

Dva puta savladao Harta: Siem de Jong (Ajaks) | Foto: Reuters

Matija Nastasić je odigrao ceo meč za “građane”, dok je Aleksandar Kolarov ušao u igru u 85. minutu i imao je nesreću da mu sudije zbog sumnjivog ofsajda ponište asistenciju za treći gol Sitija.

"Građani" su se žalili i na sporni detalj iz poslednjeg minuta nadoknade vremena, kada im danski arbitar Rasmusen nije dosudio čist jedanaesterac posle potezanja Balotelija u šesnaestercu Ajaksa.

Još jedan derbi u ovoj “grupi smrti”, meč između Reala i Dortmunda završen je remijem 2:2, a Neven Subotić je ponovo pružio fantastičnu partiju u taboru “milionera” tokom svih 90 minuta.

Od Srba trijumfu su se još radovali Ljubomir Fejsa (ušao u 87. minutu) i Marko Pantelić (presedeo na klupi), jer je njihov Olimpijakos pregazio Monpelje 3:1.
Lane Jovanović je odigrao svih 90. minuta za Anderleht u pobedi nad Zenitom 1:0, kojom su Belgijanci pobegli sa začelja tabele.
Porto i Malaga su obezbedili plasman u osminufinala Lige šampiona, dok su Dinamo iz Zagreba i Monpelje završili priču za ovu sezonu.