Autor: M.R. | 23.05.2015 - 17:54:00h | Komentara: 0

Bundeliga

Bundeliga | Foto: printscreen

Poslednje kolo za infarkt! Prštalo je u Nemačkoj na sve strane. Neki su slavili, neki se opraštali a neki tugovali.
Slobodan Rajković i Gojko Kačar imaju priliku da ostanu u eliti preko baraža.
Hamburg nije uspeo da pronađe put do mreže Šalkea u prvom poluvremenu, ali se to promenilo početkom drugog. Ivica Olić je pogodio u 49. minutu i tako svom timu probudio nadu da će uspeti da ostane u eliti. Potpuno „ludilo” na tribinama nastupilo je u 58. minutu kada je Rajković domaćinu doneo konačnih 2:0.

Paderborn i Štutgart su u međusobnom okršaju odlučivali ko ispada iz lige, a rezultat je bio nerešen 1:1 sve do 72. minuta. Vučinović je obradovao domaće navijače već u 4. minutu, ali ih je Didavi utišao 32 minuta kasnije. Kada je Ginček pogodio za goste Štutgart je uspeo da se izvuče pa će i naredne sezone igrati u Bundesligi.
 Naredne sezone ćemo u Cvajti gledati i Frajburg koji je u direktnom duelu za ispadanje izgubio sa 2:1 od Hanovera. Kjotake i Krmas (autogol) su doneli zlata vredne bodove Hanoveru koji će pored veoma loše završnice igrati naredne godine Bundesligu.
 Na „Alijanc Areni” vladala je svečarska atmosfera pošto je Bajern odavno osvojio salataru, a u goste im je došao Majnc (2:0).

Jiregn Klop

Jiregn Klop | Foto: Tanjug/ AP

Borusija u Dortmundu na oproštaju Jirgena Klopa nadigrala Verder - 3:1.
Ipak, Borusija nije uspela da izbori izlaz na "evro" scenu kroz Bundesligu, pa će šansu morati da traže u finalu Kupu sa Volfsburgom.