SUPERLIGA

Ilić i Živković zajahali vrh: Partizan - OFK 2:0!

Autor: M. Grujić | 21.09.2013 - 21:34:00h | Komentara: 1

Ne igraju kao šampioni, ali preuzeli su vrh tabele i nemaju nameru da ga prepuste! Fudbaleri Partizana slavili su u 6. kolu Jelen Superlige protiv redovne mušterije sa Karaburme, ekipe OFK Beograda – 2:0 (0:0).

Partizan OFK Beograd

Prvi gol: Saša Ilić Foto: A. Dimitrijević

Srpski šampion upisao je 16. pobedu u nizu protiv “romantičara”, a za to su se pobrinuli kapiten Saša Ilić u 43. minutu i Andrija Živković, posle sjajnog solo prodora, u 75. minutu.

- Mogu da budem zadovoljan kako smo igrali, konstantno smo bili opasni po gol protivnika, dali smo golove na vreme i imali smo dobar odnos prema igri – rekao je posle utakmice trener Partizana Vuk Rašović.

Međutim, šampionu je bilo potrebno vreme da se zahukta pošto je nesadržajno prvo poluvreme postalo zanimljivo tek u poslednjih pet minuta. Crno-beli su osetili da „romantičari“ popuštaju u finišu prvog dela igre i to su iskoristili u 43. minutu kada je posle odlične akcije i kraćeg karambola mrežu zatresao Saša Ilić.

Partizan je nastavio sa napadima i u drugom poluvremenu, pa je potpuno zasluženo Živković duplirao prednost u 75. minutu i postavio konačan rezultat. Najbolji igrač crno-belih dobio je pohvale trenera Rašovića posle sjajnog solo prodora  i novog gola.

Drugi gol: Aleksandar Živković

- Andrija odlično radi svoj posao, kako u ofanzivi, tako i u defanzivi, on ne sme da se zadovolji ovime – smatra strateg Partizana.

Trijumf srpskog šampiona osamio ih je na vrhu tabele u pohodu ka rekordnoj sedmoj uzastopnoj tituli pošto je Čukarički igrao 0:0 sa Jagodinom.

Jelen Superliga, 6. kolo:
Subota:
Rad -  Sloboda 0:0
Radnički Kragujevac - Donji Srem 2:0 (2:0)
(Spalević 28, Beljić 34)
Novi Pazar - Javor 2:0 (1:0)
(Kecap 45, Arsenijević 80)
Spartak - Napredak 3:2 (2:1)
(Nosković 13, Kovačević 35, Šarac 67 - Mirosavljević 40pen, Ndiaje 54)

• kiki Vreme: 22.09.2013 11:25h

Kako vas nije sramota da pisete onolicki mali izvestaj o fk partizanu visestrukom uzastopnom sampionu srbije u fudbalu,bitno je da ste napisali o gej paradi na dve strane,o tome kako je on uhvatio onu za sise,o navijacima partizana kako su to deca huligani,sram nek vas bude,nikad necu kupovati vase novine i svima cu to govoriti.Videcu sutra koliko ce te pisati o zvezdi.Jel vas to vucic placa ili covic.Sramota.