PORAZ, NE I BRUKA

Inter tek u 88. minutu srušio Partizan - 1:0 (VIDEO)

Autor: Goran Anđelković | 25.10.2012 - 19:05:00h | Komentara: 0

Partizan je izgubio od Intera, ali se nije obrukao na "Đuzepe Meaci" - 0:1 (0:0). Strelac jedinog gola bio je Palasio u 88. minutu. Tok ovog meča 3. kola Lige Evrope pogledajte u nastavku teksta.

Najavljeni sastavi

Startne postave | Foto: B. R.

KRAJ UTAKMICE - 1:0. Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, dok je drugi deo meča apsolutno pripao Interu. Crno-beli ostaju na začelju tabele H grupe sa samo jednim bodom, koliko ima i Nefči koji je danas izgubio od Rubina (0:1).

88. minut: GOL!!! Inter po nepisanom fudbalskom pravilu kažnjava neiskorišćenu šansu Partizana. Palasio dovodi svoj tim u vođstvo - 1:0.

Partizan - Inter 21.05

87. minut: Najbolja prilika za gol na utakmici. Šćepović šalje loptu u prazan prostor, Marković izbija sam pred golom Handanovića nakon što se Silvestre okliznuo, ali šutira traljavo.

80. minut: Poslednja izmena u redovima Partizana. Saša Marković ulazi umesto Tomića.

79. minut: Šansa za Inter. Milito šutira pored gola.

76. minut: Poslednja izmena u redovima Intera. Umornog Kasana menja Milito.

75. minut: Vermezović vrši i drugu izmenu. Izlazi kapiten Ilić, ulazi Jojić.

68. minut: Prva izmena u Partizanu. Vladimir Vermezović na teren šalje Marka Šćepovića umesto Mitrovića.

62. minut: Konfuzija u odbrani crno-belih. Lopta preskače Miljkovića, Kasano sam pred golom Partizana šutira u gol-aut.

56. minut: Gužva u šesnaestercu Partizana. Palasio šutira pored gola.

54. minut: Stopostotna šansa za Inter. Silvestre šutira, Petrović brani.

52. minut: Stramaćoni vrši drugu izmenu. Livaju menja veliki Havijer Zaneti.

50. minut: Marković šalje odličnu loptu Mitroviću u srcu šesnaesterca Intera, Partizanov napadač kasno reaguje.

46. minut: Partizan, bez izmena, nastavlja meč.

Partizan Inter

Dobro predvodio crno-bele: Ilić kapiten | Foto: Reuters

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 0:0. Partizan je pružio dostojan otpor velikom Interu. Šta više, bio je bliži vođstvu.

44. minut: Žuti karton za Tomića.

34. minut: Tomićeva "bomba" iz slobodnog udarca završila u spoljnu mrežu.

33. minut: Silvestre dobija žuiti karton - slobodan udarac za Partizan.

32. minut: Prva izmena na utakmici. Povređenog Kutinja menja Palasio.

30. minut: Soloprodor Miljkovića, šut sa ivice šesnaesterca - u ruke golmana domaćih.

23. minut: Gužva u šesnaestercu Intera, Ilić ne koristi priliku.

21. minut: STATIVA! Lazar Marković pogađa okvir gola šutem s ivice šesnaesterca nakon što je lagano prošao pored Silvestra.

Pogodio stativu: Lazar Marković | Foto: Reuters

18. minut: Ostojić na pravom mestu prilikom Kasanovog šuta petom.

12. minut: ""Grobari", njih 2.000, znatno bučniji od interista, kojih ima oko 18.000.

9. minut: Kutinjo u stopostotnoj šansi - šut pored gola.

3. minut: Inter ima prvi korner na utakmici - bezopasan.

0 minut: Dejan Stanković, jedini Srbin iz redova Intera, sedi u centralnoj loži, s obzirom na to da nije licenciran za evropsko takmičenje.

Inače, meču u svetskoj prestonici mode prethodio je šou "grobara" na čuvenom gradskom trgu Pjaca del duomo. Oko 200 navijača iz Beograda se u 15 časova okupilo ispred katedrale, a incidenata nije bilo, ne računajući to što su pristalice crno-belih na pola sata blokirali saobraćaj u centru Milana.