ŠOK NA "MARAKANI"

Jagodinci ugasili Zvezdu!

Autor: S. R. | 03.11.2012 - 20:55:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od Jagodine 1:2 (0:0) u meču 11. Kola Jelen Superlige odigranom na „Marakani“, čime sada zaostaju čak pet bodova na tabeli za prvoplasiranim Partizanom.

Nenad Milijaš

Ponovo se obrukao: Nenad Milijaš (desno) | Foto: Aleksandar Dimitrijević

Posle izjednačenog prvog poluvremena, Zvezda je došla u vođstvo u 47. minutu i to golom nekadašnjeg fudbalera Jagodine Ognjena Mudrinskog, koji je dobrim udarcem glavom matirao iz neposredne blizine golmana gostiju Igora Bondžulića.
Na 1:1 je izjednačio Milan Đurić u 66. minutu. Njemu je Boban Bajković prvo odbranio udarac sa bele tačke, ali je vezista Jagodinaca pritrčao i ćušnuo loptu u gol za u tom trenutku iznenađujućih 1:1.
Prethodno je penal za goste skrivio nespretni Nikola Maksimović, koji je oborio, stiče se utisak van šesnaesterca, najboljeg strelca Jagodine „Popaja“ Stojanovića.

Ipak, još veći šok na "Marakani" usledio je u 87. minutu, kada je sjajni Stojanović odlično pretrčao defanzivce Zvezde, a njegov pas je iskoristio Đenić, koji je rutinski sa desetak metara savladao Bajkovića i utišao "delije".

Kako je igrala tromo i neefikasno, Zvezda je tako i prošla na ovom meču, a napadi i psovke upućene glavnom sudiji Dimtrijeviću po završetku utakmice, više su bili plod nemoći, jer čak iako je arbitar pogrešio kod spornog penala, crveno-belima to nikako nije izgovor za lošu partiju, koju su pružili pred svojim navijačima.