LIGA ŠAMPIONA

Junajted preživeo Madrid, a Dortmund ukrajinsku zimu!

Autor: | 13.02.2013 - 22:35:00h | Komentara: 0

Derbi meč osmine finala Lige šampiona između Real Madrida i Mančester junajteda zvršen je bez pobednika - 1:1. U drugoj utakmici večeri, Šahtjor je remizirao sa Borusijom Dortmund na “Donbas" areni - 2:2!

ligas

Utišao "Bernabeu": Dani Velbek

Posle mnogo bolje igre Real Madrida u prvih 15-tak minuta igre, Dani Velbek šokirao je prepun “Santjago Bernabeu” stadion u 20 minutu. Reprezentativac Engleske bio je najviši u skoku posle kornera sa leve strane i preko anemičnog Serhija Ramosa smestio loptu u mrežu “kraljevića”.
Ipak, nije se dugo čekalo na izjednačenje, samo deset minuta. Jasno, Kristijano Ronaldo je rastužio navijače svog nekadašnjeg kluba, gotovo na identičan način kao i Velbek - glavom.

ligas

Sačuvao nadu "kraljevskom klubu": Ronaldo u duelu sa Kerikom

Real je do kraja utakmice pokušavao da stigne makar do minimalne prednosti, imao i prilike za to, ali se to nije dogodilo pa će odluka o četvrtfinalisti pasti posle revanš meča na “Old Trafordu”.

Šahtjor je dva puta imao vođstvo protiv Dortmunda, ali nije uspeo da ostvari prednost pred revanš. Ruku na srce, “milioneri” nisu ni zaslužili da izgube, jer su u najmanju ruku bili ravnopravan rival tokom svih 90 minuta.