LIGA ŠAMPIONA

Juve i PSŽ kao gosti
već završili posao?!

Autor: Dražen Ostojić | 12.02.2013 - 22:46:00h | Komentara: 0

Juventus i Pari Sen Žermen posle prvih mečeva osmine finala već su, praktično, obezbedili narednu rundu. Torinski Juve demolirao je Seltik u Glazgovu sa 3:0 (1:0), dok su "sveci" slavili na "Mestalji" protiv Valensije - 2:1 (2:0).

Mirko Vučinić Juventus

Mirko Vučinić dokusurio je Seltik golom u 83. minutu | Foto: FoNet - AP

Matri u trećem, Markizio u 77. i Vučinić u 83. minutu svojim golovima pobrinuli su se da Kelti 6. marta nemaju gotovo nikakve šanse u revanšu.

Sa druge strane, PSŽ je nadigrao "šišmiše", ali će im biti mnogo teže u revanšu u odnosu na Juventus, ne samo zbog rezultata. Naime, u 91. minutu Zlatan Ibrahimović je namerno nagazio poritvničkog fudbalera i zaradio crveni karton, zbog kog će pauzirati najmanje jedan meč.

Ezekijel Laveci Pari Sen Žermen PSŽ

Ezekijel Laveci je načeo Valensiju, a Ibrahimović dobio crveni karton | Foto: Reuters

Inače, strelci na ovom meču bili su Laveci u 10. i Pastore u 43. minutu za "svece", dok je počasni gol za domaće postigao Rami u 90. minutu.