LIGA ŠAMPIONA

Juve uzeo Banetu titulu?!

Autor: Dražen Ostojić | 20.11.2012 - 21:18:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Juventusa demolirali su šampiona Evrope, londonski Čelsi - 3:0 (1:0) u 5. kolu E grupe Lige šampiona. Ovim trijumfom "Stara dama" je pred poslednju rundu omogoćila sebi i Šahtjoru da u međusobnom duelu u Donjecku mogu da odigraju nerešeno i da se plasiraju u nokaut fazu, a da "plavci" i uz eventualnu pobedu nad Nordsjilandom kod kuće ne mogu dalje od Lige Evrope!

Goste je u Torinu načeo Kvaljarela u 38. minutu, a u drugom delu dokusurili su ih Vidal (61. minut) i Đovinko u poslednjim trenucima meča.

U drugoj utakmici u istoj grupi Šahtjor je u Danskoj napunio mrežu Nordsjilanda (2:5) i tako ostao na čelu tabele. Inače, meč Nordsjiland - Šahtjor pored ubedljive pobede Ukrajinaca obeležio je i nesportski potez napadača tima iz Donjecka - Luiza Adrijana.

Juventus - Čelsi

Vidal je kod drugog gola nadmudrio kompletnu odbranu Čelsija uključujući i našeg Baneta Ivanovića (na zemlji) | Foto: Reuters

Istim rezultatom kao i Juve, slavila je i Barselona u Moskvi protiv Spartaka (3:0). Katalonci su rutinskom pobedom nad Moskovljanima zadržali maksimalan skor u LŠ, dok je Spartak ostao zakucan za dno tabele F grupe sa samo tri boda. Mesi je dva puta pogodio u metu, a prvi gol za Barselonu delo je Danija Alveša. Inače, Mesi se sa ova dva pogotka izjednačio na drugom mestu večne liste strelaca sa Van Nistelrojom - obojica su dali po 56, što je za 15 manje od prvoplasiranog Raula. U drugom meču ove grupe Benfika je kod kuće bila bolja od Seltika - 2:1, pa se do poslednjeg kola neće znati ko će uz Barselonu nastaviti takmičenje u eliti.

Mesi Spartak Barselona

Dva puta u metu: Lionel Mesi postiže gol protiv Spartaka | Foto: FoNet

U F grupi, BATE Borisov, koji je na startu takmičenja ostvario dve pobede, poražen je od Lila, a sve je počelo katastrofalnom intervencijom Poljakova u 14. minutu. On je loše izbacio loptu koja je završila kod Sidibea, a 20-godišnji napadač Lila lobuje Gorbunova za vođstvo francuske ekipe. Konačan rezultat postavio je 21-godišnji Đani Bruno, koji je tako dao gol na svom debiju u LŠ.

Valensija i Bajern podelili su bodove na "Mestalji" (1:1), pa su kolo pre kraja i jedni i drugi obezbedili nokaut fazu.

U H grupi Galatasaraj je ispisao novu stranicu turskog fudbala. Prvi put u istoriji savladali su engleski tim. Pao je Mančester junajted u Istanbulu - 1:0. Međutim, Kluž je pobedom nad Bragom kod kuće (3:1) uspeo da održi korak sa Turcima (po sedam bodova), pa će poslednje kolo odlučiti ko će uz Junajted proći u doigravanje.