REAKCIJE POSLE LONDONSKOG POLUFINALA

Kosta: Madrid je zaslužio ovo!
Murinjo: Penal nas je ubio!

Autor: D. Ostojić | 30.04.2014 - 23:27:00h | Komentara: 0

Posle meča Čelsi - Atletiko (1:3), logično, vladalo je totalno različito raspoloženje u dva tabora.

Žoze Murinjo

Golgeter Atletiko Madrida Košta posle plasmana njegovog tima u prvo finale Lige šampiona posle 40 godian bio je presrećan.
- I Madrid i mi smo zaslužili da budemo u finalu. Čelsi je bio tih, iako je Fernando Tores postigao gol. Znali smo da će naši golovi vredeti duplo - izjavio je Košta.
Sa druge strane, Portugalac na klupi Čelsija stoički je podneo poraz.
- Jedan minut u drugom poluvremenu je sve rešio. Minut u kome je golman Atletika ostvario nemoguću odbranu Terijevog udarca glave i onda penal za njih... To je ubilo ovu utakmicu.
Posle toga samo jedan tim je imao visoki moral, znajući da u poslednjih pola sata oni imaju svu kontrolu. Svaka čast Atletiku, imaju odličnu ekipu, a i ono što rade u španskoj ligi je fantastično. Ne mogu da budem kritičan prema grupi naših igrača koja je dala sve od sebe.
Imali smo problem sa povredama, suspenzijama i igračima koji ne mogu da igraju Ligu šampiona (Nemanja Matić je jedan od njih, a ključni je u Murinjovoj ekipi u prvenstvenim duelima). Razočaravajuće je izgubiti, ali sam na igrače ponosan.
Draže mi je da kažem da smo uradili sve što je u našoj moći, a pritom, da smo dali gol za 2:1, imali bismo sve u našim rukama. Sledeća sezona će biti bolja od ove, to nam je i cilj. Naši mladi će biti bolji, nadam se da ćemo dovesti i nekoliko pojačanja i biti uspešniji nego sada - izjavio je posle meča trener "plavaca" Žoze Murinjo.