OD IZVEŠTAČA ALO.RS IZ ODESE

KRAJ: Černomorec - C. zvezda 3:1

Autor: M. Zdravković | 01.08.2013 - 21:12:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su sa 3:1 (2:0) u Odesi od Černomoreca u okviru prve utakmice trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš je na "Marakani" za nedelju dana.

Crvena Zvezda - Černomorec

Na alo.rs ste imali priliku da u tekstualnom prenosu ispratite susret Černomoreca i Crvene zvezde.

• Crvena Zvezda - Černomorec | Foto:

90+5 Utakmica je završena rezultatom 3:1 za Černomorec.

88' Upravo je spiker obavestio navijače Zvezde da ne napuštaju mesta dok ih policija ne pozove. To u prevodu znači - sledi idenfitikacija, a onda i privođenje, verovatno.

81' Kako je došlo do incidenata? "Delije" su se posle dosuđenog penala zaletele ka redarima i delu domaće publike, izbilo je ozbiljno pesničenje u kojem je najdeblji kraj izvukao jedan redar. Sasvim je moguće da ih je redar isprovocirao posle penala, možda su i "delije" bile nervozne više nego što treba, i sukob je bio neminovan. Kamere su duž čitavog stadiona Černomoreca, policija ima sve na snimku, tako da se da pretpostaviti da Zvezdu očekuje kazna zbog tuče.

79' Na tribinama trenutno traju neredi, policija je upala u sektor gde su "delije" i obračunava se sa Beograđanima.

78' Černomorec je poveo sa 3:1 iz penala. Vešović je uleteo u jednog igrača Černomoreca, a Antonov bio siguran sa bele tačke. Bio je ovo drugi penal protiv Crvene zvezde u tri evropske utakmice, podsetimo, Bajković je odbranio najstrožu kaznu na Islandu.

68' Vukan Savićević opasno preti domaćinu! Mladi vezista Zvezde oprobao je šut sa distance, golman Černomoreca je bio na ispitu.

60' Navijači Zvezde su upalili nekoliko baklji, a to rade maltene čitav meč, pale po jednu, dve bengalke, domaćin ih konstantno upozorava da to ne rade. Oni su imali svoj šou pre početka meča sa navijačima moskovskog Spartaka, kako je sve izgledalo, pogledajte ovde. Rusi su, inače, pobratimi sa Černomorecovim fanovima, koji na svojoj tribini imaju jednu zastavku Spartaka.

58' Gol nade za Zvezdu! Mladenović je probio po levoj strani, centrirao po zemlji, Dauda propustio loptu, a Savićević pogodio u metu - 2:1.

19:20 Počelo je drugo poluvreme, u igri je Dauda. Takođe, u prvih nekoliko minuta bez ozbiljnijih dešavanja na terenu.

pp

45+2 Zvezda odlazi na odmor sa vrlo lošim rezultatom.

45' Zbog povrede umesto Mijailovića u igri je Mladenović.

38' Šest minuta kasnije, opet loša postavka ofsajda, i Đađeđe lako rešava situaciju jedan na jedan sa Bajkovićem - 2:0.

31' Černomorec je poveo sa 1:0. Prva prava prilika za domaćina - Đađeđe je izbegao ofsajd zamku, centrirao, lopta je vraćena na peterac, a Riera je pored trojice odbrambenih igrača Zvezde postigao pogodak.

27' Stoprocentna šansa za Zvezdu! Savićević je prošao po levoj strani, centrirao na Kasalici, koji je bio maltene u petercu, ali je uspeo da prebaci loptu preko gola.

18' Bez ozbiljnijih prilika do sada. Crveno-beli se drže čvrsto i umalo nisu iskoristili grešku golmana Ukrajinaca, koji je ispustio loptu, ali je stigao pre Kasalice da je izbaci u korner.

Filip Kasalica

Usamljen u napadu: Filip Kasalica

pp

Detalj sa početka utakmice

6' Nakon početnog ispitivanja snaga, u prvih pet minuta nije bilo viđeno previše zanimljivog fudbala. Crvena zvezda je pokazala zube, nije u Odesi da bi se branila, nema sumnje da nas očekuje interesantan meč.

18:15 Utakmica je počela.

Stadion Černomoreca

Ovako je izgledalo pola časa pre početka utakmice: Stadion Černomoreca | Foto: M. Zdravković

18:00 Crvena zvezda nastupa u sastavu: Bajković, Vešović, Lazić, Krneta, Kovačević, Milijaš, Ninković, Savićević, Pečnik, Kasalica. Dakle, nema nijednog novajlije na štoperskoj poziciji (Omega, Martinović), a nema ni Daude, već će usamljen u napadu biti Kasalica.

delije u odesi

"Delije" u Odesi | Foto: M. Zdravković

17:40 Kako su progonirale "deilje" u Odesi, odnosno, kako su se izjasnili čitaoci našeg sajta, možete pogledati ovde. Takođe, kakva je atmosfera bila pre tokom dana i kako su zvezdaši ispijali pivo, pogledajte ovde.

17:12 Na stadion smo ušli nešto više od sat vremena pre početka utakmice, a evo kako su nas ljubazni domaćini dočekali. Klopa na sve strane, što bi naš narod reko - da čovek prste poliže...

Izveštač alo.rs nalazi se na licu mesta, očekujemo dosta zanimljivog materijala, tako da ostasnite uz nas da ispratite ovaj duel.