REVANŠ POLUFINALA LIGE ŠAMPIONA

KRAJ: Real - Dortmund 2:0!
Borusija je u finalu!

Autor: Dražen Ostojić | 30.04.2013 - 18:16:00h | Komentara: 0

Na alo.rs mogli ste uživo da pratite revanš polufinala Lige šampiona između Reala i Dortmunda. "Kraljevi" su slavili sa 2:0, ali je to za njih Pirova pobeda, pošto će "milioneri" zbog 4:1 u svoju korist iz Nemačke ipak putovati na "Vembli" 25. maja i tamo čekati boljeg iz sutrašnjeg drugog polufinala, Barselona - Bajern (prvi meč 0:4).

22:39: KRAJ! DORTMUND JE U FINALU LIGE ŠAMPIONA!

22:33: Pet minuta produžio je meč Hauard Veb. Iker Kasiljas je nervozan, skinuo je trenerku i stoji pored aut-linije.

22:30: GOOOOOOOOOOOL!!! 2:0 za "kraljeve" - strelac Ramos! Španac posle karambola u šesnaestercu Nemaca šalje loptu iz sve snage pod prečku Vajdenfelera. Real je na gol od finala Lige šampiona!!!

Karim Benzema i Serhio Ramos Real Madrid Borusija Dortmund

Uzalud tresli mrežu: Karim Benzema i Serhio Ramos | Foto: Reuters

22.25: GOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 za Real, loptu u gol zakucava Karim Benzema u 83. minutu!

22.19: Real je oštećen u 77. minutu. Pas Ronalda u prazan prostor za Benzemu rukom zaustavlja Humels u klizećem startu na oko 17 metara od svog gola. Veb ostaje nem!

22.12: Brza akcija Reala u 70. minutu. Ronaldo šutira špicem, iz kolena, ali lopta odlazi tik iznad prečke gola Dortmunda

22.04: Šta je promašio Gundogan!!! Šansu meča imao je vezista Dortmunda u 62. minutu. Rojs ga je ostavio samog na pet metara od gola Reala, ali je Gundogan pogodio u ruku golmana "kraljeva" Lopeza.

21.53: Sreća za Real. Posle sjajne kontre, napadač Dortmunda Robert Levandovski beži svojim čuvarima i pogađa prečku gola Lopeza, koji je bio nemoćan.

21.48: Počelo je drugo poluvreme.

21.32: Sudija Hauard Veb odsvirao je kraj prvog poluvremena, koje je zanimljive detalje imalo samo u prvih desetak minuta. Od tada pa do kraja prvih 45 minuta gledali smo nadmudrivanje na sredini terena, sa čvrstim startovima posle kojih su podeljena četiri žuta kartona (po dva na obe strane).

21.18: Borusija je odolela početnim napadima Madriđana. Trenutno se igra između dva šesnaesterca, bez izglednih prilika.

21.00: Ozil promašuje ceo gol, iako je ispred sebe imao samo Vajdenfelera i deset metara do mreže.

20.59: Mario Gece morao je da napusti teren zbog povrede, zamenio ga je Kevin Groskrojc.

20.51: Već treći korner za "kraljeve", ali centaršut Ozila nije bio pretnja za "milionere".

20.49: Iguain propušta sjajnu priliku da u ranom periodu utakmice smanji zaostatak Reala iz Dortmunda (1:4). U situaciji "jedan na jedan" Vajdenfeler, golman gostiju, izlazi kao pobednik.

Iguain i Vejdenfeler Real Borusija

Prvi promašeni zicer Reala: Vajdenfeler brani šut Iguaina | Foto: Reuters

20.45: MEČ JE POČEO

U loži "Santijago Bernabeua" nalazi se i srpski selektor Siniša Mihajlović, koji će imati priliku da još jednom uživo pogleda "orla" Nevena Subotića. Štoper Dortmunda večeras će čuvati Kristijana Ronalda.

20.00: Objavljene su startne postave

REAL (4-2-3-1): Lopez, Esijen, Varan, Ramos, Koentrao, Modrić, Alonso, Di Marija, Ozil, Ronaldo, Iguain.

DORTMUND: Vajdenfeler, Šmelcer, Humels, Subotić, Pišček, Bender, Gundogan, Rojs, Gece, Blaščikovski, Levandovski.

19.25: "Prošli smo u Dortmundu kako smo i zaslužili da prođemo. Meč će biti jako težak a dodatne probleme može nam stvoriti eventualni pogodak Borusije. Nema nam druge nego da pokažemo šta zaista možemo", izjavio je Serhio Ramos.

18.30: Navijači Borusije okupirali su ulice oko „Santijago Bernabeua“. Za manje od tri sata počinje meč u kojem će „kraljevi“ pokušati da stignu 4:1 za „milionere“ iz prvog meča i plasiraju se u novo finale elitnog takmičenja.