MRŠAVO

LE: Remi Partizana na oproštaju od Evrope (VIDEO)

Autor: P. Vuković | 06.12.2012 - 22:54:00h | Komentara: 0

Fudbaleri Partizana i Rubina od 21:05 igrali su poslednji meč grupne faze Lige Evrope.

Saša Marković

Načeo Ruse: Saša Marković | Foto: A. Dimitrijević

Izjavu trenera Partizana Vladimira Vermezovića posle meča možete pročitati ovde.

94' Šveđanin je odsvirao kraj.

91' Umalo 2:1 za Partizan! Markano je nespretno vratio loptu ka svom golu, koja umalo nije završila u mreži, golman Arkaluskas nije mogao da reaguje. Otišla je tik pored stative.

4. Nefči 6 0 3 3 4:8 3

90' Knežević je u igri, izašao je Lazar Marković.

74' Tomića je zamenio Jojić.

72' Umesto Stefana u igri je Marko Šćepović.

66' Lazar Marković je mogao Partizanu da donese prednost. Centrirao je Ilić, Šćepović je prosledio do Markovića, a ovaj sa par metara promašio gol.

60' Partizan je tražio penal nakon što se golman Rubina sudario sa Lazarom Markovićem, koji je krenuo da ga zaobilazi. Utisak je da je bilo osnova za penal, jer je čuvar mreže Arlauskis rukama uhvatio Markovića.

58' Gooool! Volkov je ispao posle duela sa Ansaldijem, centrirao, a Hoze Rondon se "poklonio" i glavom matirao Petrovića - 1:1.

53' Gooool! Saša Marković! Lazar Marković je odlično prošao po desnoj strani, centrirao, a njegov prezimenjak sa ivice šesnaesterca šutirao u gornji desni ugao za vođstvo od 1:0.

48' Uzbuđenje i na drugoj strani! Ivanov umalo nije prevario golmana Petrovića, koji je sa gol linije izvadio loptu.

Milan Smiljanić

Vodili su se bespoštedni dueli: Smiljanić umalo da nastrada u duelu sa Karadenizom | Foto: A. Dimitrijević

47' Konačno nešto i od Partizana da vidimo. Stefan Šćepović je dao loptu u prostor Saši Markoviću, koji je bio sam sa golmanom gostiju, otišao je malo ukoso i šutirao veoma loše.

22:07 Počelo je drugo poluvreme.

45' Sudija je označio kraj veoma slabog prvog poluvremena.

43' Rubin igra presing na polovini Partizana, Volkov je bukvalno u petercu bio pritisnut, da bi na kraju nekako uspeo da izbije loptu.

28' Stopostotna šansa za Ruse. Karadeniza je zaboravila odbrana Partizana, samo zahvaljujući odličnoj intervenciji Petrovića i dalje je 0:0.

26' Eduardo je pokušao iz slobodnog udarca, da je lopta išla u gol, teško da bi Petrović mogao da brani, ali je ona završila metar pored stative. Samo minut kasnije Kasaev je ušao u peterac Partizana, Petrović je bio na mestu.

23' Prete i Rusi, Karadeniz je uhvatio volej sa 15-ak metara, neprecizno.

20' Prvi udarac ka golu, doduše nekoliko metara iznad prečke, uputio je Bugatin Ivanov.

Navijači Rubina

"Srbi i Rusi braća": Navijači Rubina | Foto: A. Dimitrijević

18' Igra se između dva šesnaesterca, a trenutno su najzanimljiviji startovi sa obe strane, igra se oštrije.

12' Rubin ima blagu terensku inicijativu, ali nije uspeo da stvori konkretnu priliku pred golom Petrovića.

6' Partizan je mogao da napravi ozbiljniju akciju, ali su defanzivci Rubina otklonili opasnost u svom šesnaestercu posle dodavanja Šćepovića u prostor Saši Markoviću.

21:07 Koliko je ozbiljno Rubin shvatio ovaj meč možda govori i činjenica da na klupi sedi petorica fudbalera, iako imaju pravo sedmoricu.

21:06 Utakmica je počela.

20:48 Na stadionu ima oko 2.500 gledalaca, do početka meča veruje se da će ih biti do četiri-pet hiljada.

20:36 Utakmicu sudi Martin Hanson iz Švedske.

20:35 PARTIZAN: Petrović, Miljković, Ostojić, Ivanov, Volkov, Smiljanić, Tomić, Ilić, S. Marković, L. Marković, S. Šćepović.

RUBIN: Arlauskis, Kurnim, Ansaldi, Orbaiz, Kasaev, Eduardo, Šaronov, Markano, Kardeniz, Boketi, Rondon.

fk partizan

Za 2012. godinu je bilo dosta: Fudbaleri Partizana odlaze na odmor | Foto: Marko Metlaš

U prvoj utakmici u Kazanju, Rubin je slavio 2:0, pa tako crno-belima ostaje šansa da im se bar revanšira i zaradi još 200.000 evra. Do sada, srpski šampion je sa dva remija protiv Nefčija (0:0, 1:1) inkasirao 200.000 evra.

Utakmica, praktično, nema takmičarski značaj, s obzirom na to da je Partizan odavno ostao bez šansi da se plasira u narednu fazu Lige Evrope, naspram ruskog tima koji je uveliko učesnik šesnaestine finala.

Ostanite uz alo.rs da u tekstualnom prenosu ispratite ovaj duel.