Autor: M.R. | 06.05.2015 - 22:58:00h | Komentara: 0

Barsa razbila tim bivšeg trenera Gvardiole - 3:0!

Liga šampiona

Liga šampiona | Foto: Liga šampiona

Lionel Mesi

Majstor: Lionel Mesi | Foto: Tanjug/ AP

Barselona je Lione Mesi! Ni sjajni Manuel Nojer nije mogao da zaustavi Argentinca. Čarolija prve zvezde Katalonaca i gol Nejmara u samoj završnici doneli su Barsi velikih 3:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona protiv Bajerna (revanš sledećeg utorka). Pep Gvardiola je na “svom” stadionu “parkirao autobus”. Manuel Nojer je činio čuda, branio je čuvar mreže gostiju sve i svašta a onda je na scenu stupio Mesi. Bacila je Barsina “desetka” magiju (77. i 81. minut) za trijumf vredan plasmana u finale. Posle sjajne kontre Nejmar je stavio tačku na ovaj meč. Atomsko drugo poluvreme Barselone, Bajern je za 23 minuta doživeo krah!

45' - Kraj prvog poluvremena - 0:0!

39' - Nojer! Golman Bajerna je još jednom spasao svoj tim. Inijesta je odlično pronašao Alvesa ali je čuvar mreže gostiju još jednom bio na mestu.

36' - Mesi preti iz slobodnjaka, na mestu je Nojer.

26' - Pritisak Barse raste iz minuta u minut! Boateng interveniše u poslednjem sekundu.

21' - Mesi sjajno dribla, nanizao je nekoliko igrača Bajerna, ali izostaje dobra završnica. Ceo "Kamp Nou" skandira :"Mesi, Mesi....".

18' - Prvi dobar napad Bajerna, Tijago je sjajno poslao loptu u srce kaznenog prostora, ali je Levandovski ostao kratak.

15' - Nova prilika za domaće, Nejmar iz izgledne pozicije, sa svega nekoliko metara od gola rivala, pogađa Rafinju i lopta odlazi u korner.

Nojer

Nojer | Foto: Tanjug/ AP

12' - Kakva odbrana Manuela Nojera! Izašao je Suarez sam pred gol gostiju, šutirao, ali je čuvar mreže Bavaraca pravom bravurom sačuvao svoju mrežu!

7' - Suarez šutira posle kontre Barse, lak posao za Nojera.

4' - Sjajan dribling Rakitića:

1' - Meč je počeo!

20:40 - Sjajna koreografija navijača Barse:

20:20 - Robert Levandovski večeras igra na svoju odgovornost. Poljak će na teren sa zaštitnom maskom.

SASTAVI:
Barselona: Ter Stegen, Dani Alves, Pike, Maskerano, Alba, Buskets, Rakitić, Inijesta, Mesi, Suarez, Nejmar.
Bajern: Nojer, Rafinja, Banatija, Boateng, Bernat, Lam, Alonso, Švajnštajger, Tijago, Miler, Levandovski.

Pep Gvardiola je na “Nou Kamp” doneo mnogo radosti, a sada se na “svoj” stadion vraća spreman da ga pokori.